1/44

Red Alert 2: Yuri's Revenge

Red Alert 2: Yuri's Revenge

İsa Sarı
İsa Sarı 3.06.2010 - 12:31
Yuri’s Revenge’nin derinliklerine iniyoruz ve oyunun tüm sırlarını herkesin anlayabileceği bir dille açıklıyoruz...
Yıllardır bıkmadan, severek oynadığımız Red Alert ve serileri… Onlarla başladık onlarla büyüyoruz. Devasa bir orduya hükmetmek, gözlerimizin Dünya savaşlarına şahit olması, Yuri ve Tanya… Her seferinde yenilsek dahi, arkadaşlarla bir araya toplanıp, favori ülkemizi seçip Red Alert oynamak kadar zevkli bir şey olamaz. Fakat eksikliğini –veya fazlalığını- hissettiğimiz bir şeyler vardı bu oyunlarda: Oyunun güç dengesi bozuktu. Özellikle Amerikan tarzı (Allied) ülkelerin, Rus (Soviet) ülkelerine karşı bariz üstünlüğü vardı. Mesela Chronosphere, Rocketeer veya IFV bu dengeleri bozan ünitelerin başında geliyordu. Fakat, bundan birkaç yıl önce, Westwood’daki ağabeylerimiz bize bir iyilik yaptılar ve Yuri’s Revenge’yi piyasaya sürdüler.

Bu yazımızda Yuri’s Revenge’nin derinliklerine iniyoruz ve oyunun tüm sırlarını herkesin anlayabileceği bir dille açıklıyoruz. Yazımızın bu ilk bölümünde, oyunda bulunan tüm ünite, bina vs.nin açıklamasını ve bilgilerini verelim.

NOT: “M: Maliyet, Z: Zırh, GT: Güç Tüketimi, D: Dayanıklılık, ME: Menzil, H: Hız, S: Silahlar, GY: Gerekli Yapı, Veteran: Rütbe, Elite: Üç Rütbe” şeklindedir.
İsimler, oyun içi terimler baz alınarak yazılmıştır. Örneğin: ”Yunus” yerine “Dolphin”, “Sovyet” yerine “Soviet”, “Uçak” yerine “Harrier” gibi...

BAZI ORTAK YAPILAR:

Power Plant – Tesla Reactor
M: 800 – 600 | Z: Zayıf | GT: +200 | D: 750 | ME: 4

Üssünüze enerji sağlayan santraldir. Bu yapılar olmadan, radar, Iron Curtain veya Gap Generator gibi hayati birimler çalışmaz.

Tavsiyeler: Dağınık yerleştirmek yerine bir arada toplamak daha mantıklı sayılabilir. Ama hepsi bir arada olduğunda olası bir nükleer füze veya Weather Storm saldırısında üssünüz elektiriksiz kalabilir. Bu nedenle, eğer Super Weapons açık oynuyorsanız dağınık, tam tersi bir durumda ise bir arada yerleştirin. Unutmadan söyleyelim, eğer harita üzerinde daha fazla alana yayılmak istiyorsanız, bu binaları üssünüzden mümkün olan en çok uzaklıktaki yere kurun. Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Construction Yard
M: 3000 | Z: Orta | GT: 0 | D: 125 | ME: 8

Üssümüzün kalbi olarak nitelendirebileceğimiz bu bina, diğer tüm binaların kurulumunu, asker ve tankların üretimini sağlayacak olan Barracks’ı vs. kurmamızı sağlar. Yani başlangıçta bu bina olmadan hiçbir birim veya binayı üretemezsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×