Red Bull Dota 2 turnuvasının galibi Team Entelechy oldu

Red Bull Dota 2 turnuvasının galibi Team Entelechy oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 26.03.2018 - 10:21
Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’un büyük finali Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleşti

Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da büyük final dün gerçekleşti. İstanbul Grand Pera Emek Sahnesi’ndeki finalde Unchained Esports ile Team Entelechy şampiyonluk mücadelesi verdi.

Red Bull Dota 2 turnuvasının galibi Team Entelechy oldu

Avrupa’nın bir numaralı Dota 2 oyuncusu FuNKeFal’in de Unchained Esports forması giydiği karşılaşma nefes kesti, ‘Son Şampiyon’ son oyunda belirlendi. Şampiyon Team Entelechy oldu. Finalde Canberk "canko" Atasev, Furkan "rocco" Salgın, Oğulcan "olgiedota" Özdemir ve Ali Güray "mushroom Özen, Cantuğ ‘Unlost’ Özsoy gibi ünlü Twitch yayıncıları mücadeleyi yorumladı, analiz gerçekleştirdi.

Unchained Esports, 2017 Intel ESL Türkiye Şampiyonası'ndan galip çıkmıştı ve Red Bull Son  Şampiyon'a direkt katılma hakkını elde etmişti. Geçen yılın Son Şampiyon’u olan Team Entelechy ise kıyasıya geçen play-off heyecanında Azeri takım Cozy Boys’un da aralarında yer aldığı 8 takımın arasından sıyrılarak finale adını yazdırmıştı.

Team Entelechy’den Emre "klasynky" Canlı ve Kürşat "sjok" Alkan, şu ana kadar düzenlenen tüm Red Bull Son Şampiyon’larda final oynayıp kazanmıştı. Unvanlarını bırakmayan her iki oyuncunun ilk finali 2015’te We Make The Future takımıyla, ikinci finali ise 2016’da Team Entelechy formasıyla olmuştu.

Unchained Esports’tan Soner "PosingAsMe" Kürşat ise eski bir Team Entelechy oyuncusu. Red Bull Son Şampiyon 2017'de Team Entelechy formasıyla zafere ulaşan ‘PosingAsMe’, finalde eski takımına karşı mücadele etti.

Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 00:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×