Red Dead Redemption 2 Türkçe yama dosyaları sızdırıldı

Ersin Kılıç 20.07.2021 - 01:21
Rockstar Games'in geçtiğimiz aylarda iptal ettirdiği Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çalışmasına ait dosyalar sızdırıldı

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çalışması geçtiğimiz yıl tamamlanmış ve test aşamasında iken kötü bir haber ile karşılaşmıştık. Take Two dolayısı ile Rockstar Games bu Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çalışmasına müdahale etmiş ve yamanın yayınlanmasını engellemişti. Uzun süre bu yama projesinde çalışan çeviri ekibi de büyük emekler sarf ettiği yama çalışmasını mecburen yayınlamama kararı almıştı. Daha sonrasında her ne kadar oyun için Google Çeviri bazlı bazı yama çalışmaları ortaya çıksa da şimdiye kadar düzgün bir Türkçe yama çalışması ile karşılaşmamıştık. Çünkü geçtiğimiz yıl iptal edilen Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çalışmasına dair dosyalar geçtiğimiz saatlerde sızdırıldı.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yaması sızdırıldı

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama dosyaları sızdırıldı

Bildiğiniz gibi bu tarz oyunlarda, yani diyalog ve hikaye detaylarının çok fazla olduğu yapımlarda en azından Türkçe altyazı oldukça önemli oluyor. Hikaye işleyişini rahat bir şekilde anlayan oyuncuların bile diyaloglarda kaçırdığımız bir cümle, önemli konuşmalar ya da kilit kelimeler oyun keyfini de bir o kadar baltalayabiliyor. Yani oynadığımız yapımları, İngilizcemiz iyi bile olsa kendi dilimizde deneyimlemek ve tamamen anlayarak oynamak oldukça çok daha keyifli diyebiliriz. Red Dead Redemption 2 gibi büyük bütçeli ve hikaye anlatımı oldukça önemli olan oyunlarda, bu durum çok daha önemli.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama dosyaları 

İşte bu nedenle bu yama çalışmasının ülkemizdeki oyuncular için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Anonymous ekibi tarafından çevrilen yama dosyalarını indirip deneyen oyuncular ise 9 - 10 saatlik oynanış süresinde bile çeviri konusunda hiç hata ile karşılaşmadıklarını ve çeviri ekibinin iyi bir iş çıkarttığını dile getirmiş. Oyunun Türkçe yama dosyaları ise bir dosya paylaşım sitesine yüklenmesi ve DonanımHaber forumlarında bu linkin paylaşılması ile ortaya çıkmış. Tabi yama dosyasının resmi olarak yayınlanmadığını, kurulum dosyaları içerdiğini ve durumun hala çözülmediği konularındaki uyarımızı da yapalım.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çalışmasına dair paylaşılan konu sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama dosyaları sızdırıldı

Red Dead Redemption 2 hakkında

GTA serisi dışında L.A. Noire ve Bully gibi oyunlar ile birlikte büyük bir hayran kitlkesine sahip olan Rockstar games imzasını taşıyor. Red Dead Redemption 2, hikaye olarak oyuncuları ilk oyunun öncesine götürüyor.

Amerika, 1899. Kanun adamları son haydut çetelerini avlarken vahşi batı döneminin sonu başlamıştır. Teslim olmayanlar veya direnenler, öldürülür. Western kasabası Blackwater'da kötü sonuçlanan bir soygundan sonra, Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçmak zorunda. Federal ajanlar ve ülkenin en iyi ödül avcıları hevesle peşlerine düşmüştü. Çetenin hayatta kalabilmek için Amerika'nın engebeli toprakları boyunca soygun, hırsızlık ve dövüş ile ilerlemesi gerekli. Derinleşen bölünmeler çeteyi parçalara ayırma tehdidi doğururken, Arthur kendi idealleri ile kendisini büyüten çeteye sadakati arasında bir seçim yapmalı.

GÜNCELLEME: Haber yorumları çıkan tartışmalar, hakaretler ve tartışmayı bile bilmediğimiz için kapatılmıştır.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama dosyaları sızdırıldı
İlginizi Çekebilir