1/2

Renkli Rüyalar Oteli

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Teoman
Renkli Rüyalar Oteli
1996’da, ‘Pop’üler müziğin tavan yaptığı dönemlerde Teoman, Türk Rock diye tabir ettiğimiz kulvarda ansızın ortaya çıktı. Bir çok insan onu ‘Ne ekmek ne su’ ve ‘papatya’ parçalarıyla tanıdı ve sevdi. O zamandan bu zamana 1 soundtrack albüm, 4 tane remix&single, 6 tane albüm ve 1 tane de ‘Best of’un üzerinde Teoman’ın imzasını gördük. Geçtiğimiz günlerde aynı imzaya sahip yeni bir albüm, raflarda boy gösterdi. Bu albüm, 16 Ocak 2006’da satışa sunulan ‘Renkli Rüyalar Oteli’ idi.

Renkli Rüyalar Oteli

Albüm çıkmadan yaklaşık bir hafta önce yayıncılar tarafından 3 şarkının demo’su (yaklaşık 30’ar saniyelik) basına dağıtıldı. Bunlar CD’nin ilk 3 şarkısı olan ‘Dursun Dünya’ , ‘Aşk Kırıntıları’ ve ‘Renkli Rüyalar Oteli’ olarak belirlenmişti. Her biri Teoman fanları tarafından defalarca dinlendi! ve yapımın tamamı sabırsızlıkla beklenmeye başladı! En nihayetinde Teoman’ın yeni albümüne kavuştuk! Şimdi kısaca Teoman’ın Renkli Rüyalar Oteli’nden bahsedelim.

Bir çılgın gibi şimdi hayatım...

Albümün 1 no’lu parçası, klibi de televizyonlarda sıklıkla gösterilen ‘Dursun Dünya’. Açıkçası giden bir sevgilinin ardından bağıra çağıra şarkı söylemek isteyenler için ideal bir yapım olmuş. Her zamanki gibi Teoman’ın kalıplaşmış anlatımlardan uzak ama bize bir hayli yakın bir anlatımı var şarkıda. İkinci parça ‘Aşk kırıntıları’. Bu yapımda Teoman ve Sarah Nile Cameron düet yapmışlar. İlk dinlediğinizde şarkıda Aslı ile düet yapıldığını zannedebilirsiniz. Ancak gerçek, albümün kitapçığında yatıyor. Üçüncü parçamız, albümün de ismi olan ‘Renkli Rüyalar Oteli’. Çok keyifli ve eğlenceli temposu ile bu şarkı, Teoman’ın bu albümde ilk kez yaptığı bir şeyi adeta gözler önüne seriyor. Zira Teoman, ilk kez albümün müziklerini sözlerden önce yaptı. Böylelikle var olan müzikler üzerine sözler oturtulmaya çalışıldı. İlk bakışta kendini dar bir çerçeve içerisine yerleştirmiş gibi olsa da, Teoman bunun da altından kalkmayı bilmiş. Tabi bütün bunları yapımın müzikal yönünü de öne çıkarmak için yaptığını unutmamak lazım.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×