1/2

Rotamız, Online Evrenler 15

Özgür Yıldız 1.07.2010 - 15:34
Online dünyada haftanın öne çıkanları...
MMO dünyasında yoğun geçen bir haftanın sonunda tekrar yepyeni haberlerle birlikteyiz. Bu haftanın belki de en önemli haberi, World of Warcraft’ın çıkacak olan ek paketi Cataclysm’le ilgili detayların gelmiş olmasıydı. Özellikle sınıfsal değişikliklerin açıklanması ve yeni bir bölgenin ekleniyor olması gerçekten ilgi çekici.

Diğer göze çarpan haberler arasında ise EVE Online’da “multiboxing”, emektar MMO Asheron’s Call’da oynanabilen yeni bir ırk ve Warhammer Online’daki ödeme problemiyle ilgili yapılan açıklamalar yer alıyor. Bakalım bu hafta neler olmuş.

EVE Online oyuncusu bunu da yaptı

MMO oyunlarında genel olarak kullanılan ve birden çok karakteri aynı anda kullanmayı sağlayan “multiboxing”, bu EVE Online oyuncusu tarafından farklı bir boyuta taşındı.

Rotamız, Online Evrenler 15

Oyunun yapımcısı CCP Games’in izin vermediği “multiboxing” uygulamaları nedeniyle bu tür uygulamalar kullanamayan oyuncu Zhek Kromtor, EVE Online’ın yazılımsal “multiboxing” sınırlamalarını 6 keypad, 6 fare ve 8 monitörle aşmış gözüküyor. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Asheron’s Call’a yeni ırk

Emektar MMO, Asheron’s Call’un yapımcısı Turbine’den yapılan açıklamaya göre, oyuncular artık “Shadow” (Gölge) ırkı olarak oynayabilecekler. Yenilikler sadece bu ırkla sınırlı kalmıyor. Oyuna yeni bir sihir tipi olan Aetheria, berberler ve saç stilleri, çoklu-slotlu zırhlar da ekleniyor.

Aetheria’nın Empyrean sihiriyle ilgili tarih öncesi yazıtların Arcanum Archmage’leri tarafından araştırılmasıyla ortaya çıkıyor.

Warhammer Online’da soygun gibi hata!

Warhammer Online’ın yapımcısı Mythic Entertainment, bir ödeme hatasından dolayı bazı kullanıcılardan fazla para alındığını doğruladı. Bazı kullanıcılardan 500 dolar gibi yüksek ücretler alındığı belirlendi.

Bunun üzerine Mythic, yaptığı açıklamayla bu problemin hemen giderileceğini açıkladı. Problemin giderilmediğini düşünenlerin şirkete mail yoluyla ulaşmaları istendi.