RTÜK başkanından Netflix'e uyarı

RTÜK başkanından Netflix'e uyarı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 13.04.2020 - 15:18
Netflix'te önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan yeni Türk dizisi Aşk 101, tartışmaları ve RTÜK uyarılarını da beraberinde getirdi.

Netflix imzasını taşıyan yeni Türk dizisi Aşk 101, 24 Nisan tarihinde yayınlanacak. Dizi henüz yayınlanmasa da fragmanının ortaya çıkması ile birlikte tartışmaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada başlayan bu tartışmalara RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'de katıldı.

RTÜK başkanından Netflix'e uyarı

Bir grup dışlanmış lise öğrencisinin yaşadıklarına odaklanacak olan Aşk 101 dizisi "Bizler renkli gökkuşağı altındaki renkli insanlarız! Osman?" mesajının ortaya çıkması ile birlikte tartışılmaya başlanmıştı. İzleyiciyi her zaman olduğu gibi ikiye bölen bu durum sonrası Netflix resmi bir açıklama yapmıştı. Sosyal medyadaki paylaşımlara vurgu yapan firma "Yeni orijinal dizimiz Aşk 101 için çok heyecanlıyız! Maalesef dizinin adı kullanılarak açılan sahte hesaplardan çok fazla yanlış bilgi yayılıyor. Bu nedenle önemli bir not: Dizi ve karakterler hakkında sadece benden duyduklarınıza inanın, söylentilere değil." açıklamasında bulunmuştu. İşte bu yaşananlardan sonra bir açıklama da RTÜK başkanından geldi.

RTÜK başkanından Netflix'e uyarı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Akit gazetesine verdiği demeçte dizi ve Netflix ile ilgili şu sözleri sarf etmiş; “RTÜK olarak toplumumuzun milli ve manevi değerlerine aykırı olası yayınlara karşı müsamaha göstermeyeceğimizi özellikle vurguladık. Çocuk ve gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine olumsuz etki edebilecek yayın içeriklerine göz yummamız mümkün değildir. Kırmızı çizgilerimiz bellidir, millet iradesiyle ortaya konulan ilgili yasamızdan aldığımız yetkiyle hareket ediyoruz. RTÜK yönetimi olarak toplumumuzu rahatsız edecek her türlü yayın içeriğine geçit vermemekte kararlıyız”

Yorumlar 20
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2021 19:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2020 19:32
Ahlaksızlık hert zaman felaket getirir BKZ. Tarih e bide yeni olan corona mesela.İnsani kuralları değiştiremezsiniz
rclank93
rclank93 20.04.2020 17:22
Ahlak nedir sana gore cok merak ediyorum?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 16:45
millet iradesi mi? karışmadıkları bir internetimiz kalmıştı ona da başladılar bık bık yapmaya. insanlar tv izlemeyi bıraktılar ve artık insanları kandıramıyoruz diye korkuyorlar.
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2020 22:10
Ne kandırması yahu gerçeğe ulaşmak, görmek isteyene kimse engel olamaz bu devirde. Kapalı kapılar ardında inanılmaz gizemler dönüyormuş gibi konuşmayın. Bu tarz konularda netflix bir çok ülkede yoğun eleştiriler almaya başladı. Olayı kişisel menfaatleriniz için yorumlamaktan vazgeçin.Bi bitmediniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2020 20:20
çok iyi demişler. normalde rtük'ün yaptığı işleri beğenmem ama netflix son zamanlarda çok abarttı. utanmasalar her 10 karakterin 9'unu homoseksüel, kalan 1'i de panseksüel falan yapacaklar. birisi dur demeli
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 16:47
Bu sadece gelip geçici bir moda. şu aralar "get woke go broke" deyimi baya ünlü olmaya başladı ve gerçekten de doğru olduğu kanıtlanmaya başladı. yakında kimse bu gelip geçici akıma sebep olan sjw'ları sallamayacak. rtük önce tv'deki töre tecavüz dizilerine karışsın. ve istemeyen izlemez....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2020 15:44
Akit e demeç veren sazan rtük başkanı o haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Sende sazan gibi hemen atlamışsın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2020 04:10
tecavüz şiddet töre dizileri tvde yayyınlanmaya devam etsin ama buna el atın, kesinlikle insanlarımıza ana konusu tecavüz olan dizilerden daha fazla zarar veriyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×