Sapphire, RX 6700 XT Nitro+ ve Pulse modellerini duyurdu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 20.03.2021 - 13:57
Dünyanın önde gelen ekran kartı üreticilerinden Sapphire, RDNA 2 mimarisinden gücünü alan RX 6700 XT Nitro+ ve Pulse kartlarını duyurdu.

Ekran kartı pazarının yıldızlarından biri olan Sapphire, tasarım ve performans odaklı yeni ekran kartlarını duyurdu. Yüksek kare hızları ve 1440p çözünürlükte oyun deneyimi sunmak için geliştirilen Nitro+ ve Pulse modelleri, AMD'nin RDNA 2 mimarisinden gücünü alıyor. Ayrıca DirectX 12 Ultimate desteği, oyunları yeni bir gerçekçilik düzeyine yükseltmek için ray tracing, hesaplama ve rasterleştirilmiş efektlerin güçlü bir karışımını oyuncuların kullanıma sunuyor.

Duyurulan kartlardan Nitro+ modeli, fan gürültüsünü önceki nesillere kıyasla minimumda tutarken, hava basıncında %5,5'e kadar iyileştirme yapılmış. Hava akışı kanatçıklara geldiğinde yenilenmiş Wave Fin kart tasarımı, daha düşük desibellerde oyun deneyimi için sürtünmeyi azaltıyor. Ayrıca ısıyı verimli bir şekilde dağıtmak için GPU çevresindeki hava akışını hızlandırıyor ve tek bir noktada merkezileştiriyor. 2560 işlemci ünitesi sunan kart, hız aşırtma ile 2548 MHz'den 2622 MHz çekirdek hızlarına kadar çıkabiliyor.

Sapphire, RX 6700 XT Nitro+ ve Pulse modellerini duyurdu

RX 6700 XT Nitro+ ve Pulse ekran kartları, RDNA 2 mimarisinden gücünü alıyor

7 nm fabrikasyon sürecinde üretilen RX 6700 XT Pulse ekran kartı, Smart Access Memory desteğine sahip AMD RDNA 2 mimarisinden gücünü alıyor. 192-bit veri yolunda 16 GB/s bellek bant genişliğine sahip ekran kartına 12GB GDDR6 video belleği, 96MB Infinity Cache desteği ve 40 Ray Tracing işlemcisi eşlik ediyor. Çift fanlı soğutma çözümü ve Sapphire'in verimli ısı dağılımı için tasarladığı Dual-X Cooling teknolojisi sayesinde ekran kartı bileşenleri, istikrarlı ve uzun vadeli çalışmaya olanak tanıyor.

PCI-Express 4.0 ara birimi üzerinden anakarta bağlanan ekran kartı 230W TDP güç gereksinimine ihtiyaç duyuyor. 1 adet 8-pin ve 1 adet 6-pin PCIe güç konnektörü üzerinden beslenen RX 6700 XT Pulse, piyasadaki en güncel monitörlerini desteklemek için 1 adet HDMI 2.1 VRR ve 3 adet Display Port 1.4 dahil olmak üzere 4 adede kadar görüntü çıkışı almanızı sağlıyor. Son olarak kartın, sıcaklıkları ve fan gürültüsünü düşük seviyede tutmak için akıllı fan teknolojisi ile çalıştığını belirtelim.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 18.05.2022 13:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2021 01:09
duyduk doyduk hatta şiştik
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sapphire, RX 6700 XT Nitro+ ve Pulse modellerini duyurdu

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×