Scrolls artık serbest

Scrolls artık serbest

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 11.03.2012 - 13:58
Mojang, komik davadan sonunda kurtuldu
Markus “Notch” Persson Twitter üzerinden attığı bir mesaj ile Mojang ve ZeniMax'ın Scrolls adlı oyun üzerinde anlaşmaya vardığını belirtti.

Tweet'te "Anlaşmaya göre patenti onlara veririken isim haklarını elimizde tutacağız ve ismi bir Elder Scrolls rekabetçisi olarak kullanmayacağız" şeklinde yazan Notch ayrıca "İmzaladığım esas döküman milyarlarca sayfadan oluşuyordu dolayısı ile enzından birkaç avukatın zengin olmasını sağladığımı biliyorum. Aman ne güzel, onların açlıktan ölmesini istemezdim" şeklinde yazarak eleştirisinden de geri kalmadı.

Scrolls artık serbest
Oyunlarındaki Scrolls adından dolayı Elder Scrolls ile karıştırılacağını düşünen ZeniMax ile arasında hukuksal bir süreç başlamıştı.

Ekim ayında başlayan bu süreçte Mojang daha sonradan Scrolls adından vazgeçebileceğini söylese de olay mahkemeye kadar gitti. Notch o zamanlar için "Avukatlar avukatlıklarını yapıyor işte" şeklinde bir yorumda bulunmuştu. Lakin şimdi herşey düzeldi.

Öte yandan Scrolls çoklu platform için hazırlancak olan bir kartlı savaş oyunu olarak duyurulsa da şu an için sadece PC doğrulandı. Oyun Unity motoru ile hazırlanıyor. 
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2021 20:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×