ShellShock 2: Blood Trails

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Vietnam Savaşı'nda 28 gün sonra...
Platformlar PC
ShellShock 2: Blood Trails
  • Yapımcı - Yayıncı Rebellion - Eidos
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 43
Artılar Alternatif Vietnam Savaşı
Eksiler Kısa single player, multiplayer yok, grafikler, sesler, çizgisel oynanış herşeyi!
Shellshock 2: Blood Trails çıkmasaydı, ne ShellShock adını ne de ilk oyunu hatırlamayacaktım. 2004’te piyasaya sürülen Shellshock: Nam '67, kısa bir süre önce PS3’e çıkan ve uzun zamandır beklenen Killzone 2’nin yapımcısı Guerrilla Games tarafından geliştirilmişti. PC, PS2 ve Xbox için hazırlanan Shellshock: Nam '67 akılda kalıcı değildi. Tozlu raflardaki yerini aldı, ama Rebellion Developments unutulmasın diyerek, zombili versiyonuyla devamını yapmış. Aman ne güzel de yapmış!

Resim farkı

Yapım, 2. Dünya Savaşı’nı zombilerle, doğaüstü güçlerle ele alan oyunlar gibi bu sefer Vietnam Savaşı’nı farklı bir şekilde işliyor. ShellShock 2’de Nate Walker adında bir karakteri canlandırıyoruz. Walker olarak öz abimizin de içine karıştığı, insanların birer zombiye dönüştüğü kaos ortamında kendimizi buluyoruz. Bundan sonrasında et yiyen rakiplerimiz ve Vietcong’ların oluşturduğu düşmanlara karşı savaşıyoruz. Çoğu oyunda paso öldürdüğümüz zombilerle Vietnam cehennemini yaşayacağınızı sanmayın! Cehennemi yaşıyoruz, ama oyunun kötülüğünden dolayı yaşıyoruz…

ShellShock 2: Blood Trails
"Bak aslanım yeniden anlatıyorum, artık kafana iyice yerleştir! Şimdi silahı böyle tutuyorsun, arkasından..."

ShellShock 2, genel olarak eski nesil FPS’lerin oynanışına sahip. Tamamen çizgisel oyunda, gideceğimiz yer yön belli. İlerlerken tabii ki karşımıza çıkan zombileri ve Vietcong’ları da unutmamak lazım, ancak alayı geri zekalı olduğundan dolayı telaşlanmayın. Çoğu önümüze çıkıp, sadece aptalca saldırmaktan dolayı başka bir şey yapmıyor. Eli silahlı Vietcong’lar belli noktalardan ateş ediyor. Eğer siz onlara ateş ederseniz, saklanmak veya siper almak gibi yöntemlere başvurmuyorlar. Bu yüzden düşmanlar çantada keklik. Düşmanlarımız dışında engel olarak bubi tuzakları da ihmal edilmemiş. Ancak tuzakların yanından geçip gitseniz pek bir şeyin değişeceği yok.

Savaşın gidişatı

Yapımda, artık çoğu oyunda standart hale gelen, doğru tuş kombinasyonlarına zamanında basma özelliği de var. Bazen bir düşman gelip bize saldırıyor ve bu saldırıyı atlatmak için ekranda basacağımız tuşlar beliriyor. Bunu başka atraksiyonlar için de kullanıyoruz. Oyuna başladığımızda elimizde hiç bir şey yok, ama sonradan bir bıçak ve silahlar geçmeye başlıyor. Silah çeşidi tabanca, makineli tüfek gibi bildiklerimiz var.

ShellShock 2: Blood Trails
"Zombilerin hiç şakası yok! Kapıdan, bacadan, pencereden her yerden gelebilirler."

ShellShock 2 yapay zeka ve içeriğiyle birlikte grafik artı ses konusunda da sınıfta kalan bir oyun. Basit ve kötü bölüm tasarımlarıyla genel olarak grafikler vasatın altında. Bazı yerlerde hoş bir iki detay var, ama görsellik modelleme, kaplama ve çoğu yerde kötü duruyor. Aynı şekilde seslendirmeler ve ses efektleri de bundan nasibini almış durumda.

Oyunun single player’ı kısa sürüyor. Bölümleri tek tek onar dakikalık süre içinde kolayca bitirebilirsiniz. Kısa tek kişilik oyuncu moduna kanka olsun diye multiplayer da bulunmuyor. İlk oyun biraz daha iyiydi, kutu resminde ciddi duran karizmatik bir asker vardı. Ama ciddi duran asker suratı, ShellShock 2’nin kutu resminde “Benden kaçın aaaaa!” dercesine, bağırmış ve karizmayı çizmiş durumda. Açıkçası ShellShock 2 yerine başka aktiviteler için zaman geçirebilirsiniz.
Yorumlar 22
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 08:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
ShellShock 2: Blood Trails

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×