Sıfır Bir Adana dizisinin oyuncuları gözaltına alındı

Furkan Güler
Furkan Güler 28.06.2019 - 10:36
Dizinin senaryosundan dolayı oyuncuların başı derde girdi.

Son dönemlerde ülkemizin en popüler internet dizilerinden bir tanesi olan Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana'da dizisi, geride bıraktığımız günlerde final bölümüyle izleyenlerine veda etti. Altı sezon boyunca Adana'nın çetelerini ve arka sokaklarını anlatan dizi, oyuncuları ve hikayesiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. İnternette yayınlandığı için herhangi bir şekilde sınırlandırılmayan dizide RTÜK'ün kuralları geçerli sayılmıyordu. Uyuşturucu kullanımı, küfür, şiddet, silahlı çatışma ve daha fazlasını konu edinen dizinin oyuncularına ilk darbe geldi.

Sıfır Bir Adana dizisinin oyuncuları gözaltına alındı

Dizinin başından bu yana izleyenlerin favori oyuncularından olan Burak A, Cengizhan Y ve Furkan S.K., uyuşturucu kullanımına özendirmekten gözaltına alındı. Dizide Burak, Cengo ve Bilocan karakterlerini oynayan oyuncular, eski sezonlarda rol icabı uyuşturucu kullanıyordu. İfadelerinde uyuşturucu kullanmadıklarını belirten oyuncular, adliyeye sevk edildikten sonra serbest bırakıldı.

Her ne kadar internet üzerinden yayınlanan dizilerin çekimlerinde RTÜK dayatmaları olmasa da, dizilerin içeriklerinden dolayı devlet dizileri hala gözetim altında tutuyor. Bakalım ilerleyen günlerde internet üzerinden yayınlanacak olan Behzat Ç'nin başına da aynı durumlar gelecek mi?

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 12:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2020 21:41
Bu güzel yazı için teşekkürler. Elinize sağlık. Detaylı film incelemesini sitemizde paylaştık. Gitmeden önce izlemeye değer mi değmez mi, konusu ne öğrenmek istiyorsanız sitemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Direkt bağlantı: https://www.filmhalisi.com/sifir-bir-film-incelemesi/
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2019 15:31
.... Her yerde baski, her yerde sansur yeter... Yahu millet politika konusurken sesini kisip konusuyor korkudan artik ayip
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2019 22:06
İlk olarak eğitimle hem bu diziyi tasarlayan kafaların zihniyeti silinmeli. Hemde bu tarz uyuşturucu tecavüz vs suçlarla dolu dizileri savunanların özgürlük anlayışındaki yanılgılarla dolu kafaları silinmeli.
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2019 21:49
Aynen ya her yer uyuşturucu suç vs dizilerle dolup taşmalı. Sansurlenmemeli kesinlikle. Sonra biri birini kesince vay efendim bu kadar suç yayını halkı teşvik edersen olur hükümet ilgilenmiyor falan filan. Siz özgürlüğü çok başka yerden algılıyorsunuz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2019 17:12
Arkadaş işin kötü yani he ok baskı sansür kötü de A desen inanacak B desen onu idolü kabul edecek genç bir kitle var bu ülkede bu da bir gerçek. Bu tür diziler ciddi sıkıntı çıkarıyor çünkü gerçeği kurgu ile ayıramayan milyonlarca insan var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2019 16:59
Adana merkezzz patlıyoo herkezzz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2019 10:43
Kurtlar vadisinde yıllardır adam öldürüp kafa kesiyorlar ama onlara ceza yok. Çomar memleketinden başka bir şey beklenemiyor ne yazık ki.
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2019 12:34
Çünkü kurtlar vadisi fetö hoca efendi hazretlerinin dizisiydi çok saygı duyardı bu koyunlar zamanında Fetullah’a
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2019 13:22
Kendi insanınızı bu şekilde aşağılamaya devam ettikçe çomar daha çok çomarlaşır. Kutuplaşma ,böyle nefret söylemleriyle çoğaldı bu ülkede.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sıfır Bir Adana dizisinin oyuncuları gözaltına alındı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×