Silahlı okul basma oyunu tepkiler üzerine Steam'den kaldırıldı

Silahlı okul basma oyunu tepkiler üzerine Steam'den kaldırıldı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 30.05.2018 - 10:03
Steam gerekeni yaptı

Steam kütüphanesinde binlerce oyun var, şiddet içerikli olanından, cinlse içeriklisine, mantık sınırlarını zorlayanından, siyasi içerikli olanına kadar. Steam'e her gün yüzlerce yeni oyun ekleniyor. Valve'ın Steam kütüphanesine eklenen bu oyunları denetleme konusunda yetersiz kalıyor olacak ki, bir oyun ancak çıkış yapıp, büyük tepki aldıktan sonra yayından kaldırılıyor. Nitekim yine böyle oldu, geçtiğimiz hafta haberini yaptığımız, okul basma oyunu Active Shooter, Steam'den kaldırıldı.

Silahlı okul basma oyunu şimdiden tepki çekmeye başladı!

Tepki çeken okul basma oyunu Steam'den kaldırıldı

Active Shooter bir FPS aksiyon oyunu. Oyunda hem Swat ekibi tarafında, hem de kötü adamlar tarafında oynayabiliyorsunuz. Oyunun tepki çeken tarafı ise, kötü adam olup bir okul basıp önünüze geleni öldürebiliyor olmanız. Özellikle Amerika'da yaşanan okul basma haberleriyle sık sık karşılaştığımız bir gerçek. Bu durum Amerika'da yıllardır yaşanan ve bir türlü çözülemeyen bir sorun. Dolayısıyla Amerikan halkı bu konuda oldukça hassas. Active Shooter'da bu tepkilerin odağı oldu. Çıkış tarihi Haziran 2018 olarak gösterilen oyun ve yapımcısı, oyun daha çıkmadan Steam tarafından yayından kaldırıldı. Steam yaptığı açıklamada, oyunun yapımcısının bir troll olduğunu belirtti. Bu tarz davranışlarda bulunan insanlarla çalışmayacaklarının altını çizdi

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 22:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2018 11:33
Boyle bir siddet oyununu Turkiye'de de okullar basilsin diye ornek olmasi acisindan mi 2 kisiye hediye ediyorsunuz? Steam oyunu kutuphanesinden kaldiriyor ki bu gayet bilincli bir davranis ancak sizler hediye ederek insanlari aklinizca odullendiriyorsunuz. Buyuk ayip.
etemelkuran
etemelkuran 5.06.2018 18:29
hit yapsın diye yeni yayınladıkları videoyu tüm postlara gömüyolardı hiç bakmadan sallamış pek değerli yorumcumuz.
JosefStone
JosefStone 5.06.2018 17:44
oğlum sen hangi dünyada yaşıyorsun ne içtin
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2018 21:52
Arkadaş senin kafayı yaşamak için ne içmek lazım bilmiyorum.Sorunlu insanlar gider okul basar.Bende Battlefield 1 oynuyorum, gidip Amerika'ya geberin Osmanlı düşmanlı diyip adam mı öldürüyüm alt tarafı bir oyun.Oyna geç.Yok oyun olarak görmiyorsan ( seni kast etmiyorum ) o zaman sorunlusun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2018 01:33
oyun zaten kötü o yüzden kalkıp kalkmaması reklamı olmuştur
çıksaydı da bundan cacık olmazdı 15 sene önceki grafik ve animasyonlar var
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2018 00:40
Al işte yorumu okudum hayattan soğudum. Alın bunu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×