1/6

Silent Hill 4: The Room - Tam Çözüm

Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Henry'nin evden çıkmasına yardımcı olalım...

Not: Oyun zorluk seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Yaratıklar ve zamanlamalar değişebilir. Bu yüzden eğer tam denediğiniz gibi olmuyorsa, biraz daha gezinin, bir kez daha deneyin.
Not #2: Oyun içindeyken yazıda bazı bölümlerin atlandığını göreceksiniz. Bunlar genellemelerdir. Bir alandaki tüm kapılara girmeniz gerektiğini, tek tek yazılara bakmanız gerektiğini her seferinde hatırlatmadım.
Not #3: Bir yerde –kesin olarak- takıldıysanız ve çözüm de yardımcı olmuyorsa, tüm basamakların üzerinden bir kez daha geçin. Sonra arada atlamış olabileceğiniz çalışmalara bakın. Muhakkak bulacaksınızdır eksik parçayı.
Not #4: Oyun en zorda bitirildiği için bulmacalarda farklılıklar olabilir. Bu yüzden alınması gereken nesne, girilmesi gereken kapı ya da konuşulması gereken birisi yoksa –emin değilim bu oyundan ama eski oyunlarında nesneler çıkmıyordu kolaylaştıkça- civarını araştırıp yola devam edin.

Tam Çözüm:

Room

Odamızda başlıyoruz oyuna. Burası bizim merkezimiz olacak. Zira bütün kayıt ve gelişmeleri izlediğimiz yer burası. Uyandıktan sonra telefon çalacak ve biraz konuşacağız. Akabinde evi gezintiye çıkın, etrafınızı inceleyin. Sonra odadan çıkın ve salonu gezinin hafiften. Buzdolabında bulduklarınızı cebe indirin ve kapıya gidin. delikten bakın. Karşı duvardaki eller önemli, rakam aklınızda bulunsun. her yeri iyice inceleyin. hemen solunuzdaki kapı eşya tıkma yeri, gezinip içerideki materyalleri görün ki lazım olduğunda bulabileceğiniz yeri anımsayın. Yatak odasına geri dönüp camdan bakmaya kalkışın, ara video girecek. Videodan sonra camdan bakın, evi tekrar gezinin. TV'ye bakın, eşyaları kurcalayın. Masa üzerindeki kırmızı kitap kayıt işlemimizi hallediyor. Oyun içindeki kırmızı deliklerden eve geri döndüğümüzde buradan kayıt yapıyoruz. Akabinde yatak odanızın karşısındaki kapıdan banyoya girin. duvardaki delikten demiri alın ve içeri girin. Oyuna hoşgeldiniz.

Subway

Yürüyen merdivenlerden inince dümdüz ilerleyin. Hatunla konuşun. İlerlemeye devam edin. Tuvaletlerin oraya girince hatun ayrılacak ve beklemeye başlayacağız. Video bitince gelen köpekleri halledince tuvalete dalın. Bu arada bütün yaratıkları yere düşürdükten sonra ezmeyi unutmayın, zira tekrar ayağa kalkacaklar ezmezseniz.

Hatunlar tuvaletine girin ve duvardeki delikten evinize dönün. Camdan bakının ve gerekiyorsa kaydedin (bana kalırsa sıkça kaydedin, zira çok lazım olmasa bile birçok tekrardan kurtulmanıza yarayacaktır). Geldiğiniz gibi geri dönün tuvalete ve oturmakta olan hatunun elinden jetonları alın. Tuvaletten çıkıp yola devam edin. Diğer ekranda bir köpek gelecek. Onu da öldürüp dümdüz yola devam edin. İki köpek daha var, onları da temizleyin ve pompalama yapan canlımsı hadisenin sağından girip merdivenlerden mermileri alın. Aynen geri dönün ve tuvaletten eve geri gidin. Salonda dolabın arkasındaki kağıdı okuyun. Sonra resimlerin durduğu büfeyi itin ve arkasından silahı alın. Delikten yan daireyi ufaktan gözetleyin. Ayağa kalktığınızda telefon çalacak, yatak odanıza gidip cevaplayın.

Çığlık gibi bir garip ses duyacaksınız. Apartman kapısı deliğinizden dışarı bakın, etraftaki her değişikliği inceleyin. Bunu tekrar söylemeye gerek yok aslında. Dairenize her döndüğünüzde, bunu yapmayı bir alışkanlık haline getirin.

İşiniz bitince tekrar deliğe dalın.