Silent Hill: Ascension videosu yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 30.05.2023 - 16:45
Bu yılın sonlarında yayınlanacak olan ve oyuncuların gidişatı belirleyeceği Silent Hill: Ascension videosu geçtiğimiz dakikalarda yayınlandı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Konami tarafından bir Silent Hill sunumu düzenlenmiş ve bu sunumda Silent Hill 2: Remake duyurusu dışında farklı yapımlarla da karşılaşmıştık. Bu yapımlardan en dikkat çeken projelerden birisi de oyuncuların birlikte gidişatı etkileyeceği genvid ekibinin projesi olmuştu. Özellikle tarzı ile dikkat çeken Silent Hill: Ascension videosu yayınlandı. Oyunun videosu ve açıklanan yeni bilgileri şu şekilde;

Silent Hill: Ascension videosu oyuna daha yakından bakmamızı sağlıyor

SILENT HILL: Ascension, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan karakterlerin yeni ve korkunç SILENT HILL canavarları tarafından eziyet edilmesini ele alacak. Gölgelerde gizlenen bu canavarlar hem yakın zamanda işlenen cinayetler hem de uzun süredir bastırdıkları suçluluk ve korkuları nedeniyle karanlığa çekilen insanları, onların çocuklarını ve yaşadıkları yerleri yok etmekle tehdit ediyor.

SILENT HILL: Ascension'da seyircilerin verdikleri kararlar sonucu belirleyecek. Bölümün son sahnesi yayınlandıktan sonra hangi karakterler hayatta kalacak? Kalanlar kurtarılacak mı, lanetlenecek mi yoksa acı mı çekecek? SILENT HILL: Ascension'ın nasıl biteceğini projenin yapımcıları dahi bilmiyor zira tüm karakterlerin kaderi izleyicilerin elinde.

SILENT HILL: Ascension özellikleri

  • SILENT HILL evreninde yer alan yepyeni, derinlikli, karmaşık karakterler, canavarlar ve lokasyonlar 
  • Milyonlarca izleyicinin karakterlerin hayatta kalmasına ve kaderlerini değiştirmesine aracı olan, Genvid'in gerçek zamanlı etkileşimli sistemine dayalı, yepyeni, gerilim dolu bir anlatı
  • Cihazlar arası akışı destekleyen yüksek kaliteli görseller
  • 2023'ün sonlarında başlayacak olan SILENT HILL: Ascension, izleyici eylemlerine göre her günün bir öncekinden farklı olduğu, günlük olarak kaçırılmaması gereken canlı bir hikaye

Silent Hill: Ascension videosu

Genvid CEO'su Jacob Navok konuyla ilgili düşüncelerini, "SILENT HILL: Ascension, SILENT HILL serisinin dünya çapındaki hayranları tarafından bu kadar sevilmesine yol açan psikolojik korku öğelerinin yanı sıra sürükleyici deneyimi, dikkat çekici görselleri ve canlı topluluk odaklı anları ile de izleyenleri büyüleyecek. SILENT HILL: Ascension deneyimine katılarak, verdiğiniz kararlarla SILENT HILL kanonunda iz bırakma fırsatı yakalayacaksınız. Konami Digital Entertainment, Bad Robot Games ve Behavior Interactive ile iş birliği yaparak serinin fanlarına, hikâyenin bir parçası olmaları için eşsiz bir fırsat sunuyoruz," şeklinde ifade etti.

Konami Digital Entertainment'ta SILENT HILL serisinin yapımcılarından biri olarak yer alan Motoi Okamoto ise "SILENT HILL hayranları ve korku severlerin sabırsızlıkla bekleyecekleri çok şeyimiz var," dedi ve sözlerine, “SILENT HILL evreninin hayranlarına tanıtılacak yeni karakterlerin yanı sıra, daha önce hiç keşfedilmemiş yerlerde yeni bir etkileşimli hikâye anlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanında aynı anda ortaya çıkacak olan birden fazla ana karakterin kaderine siz karar vereceksiniz," şeklinde devam etti.

Son olarak, Bad Robot Games'in Sanat Direktörü Chris Amaral da düşüncelerini, “'SILENT HILL: Ascension'da rahatsız edici, ayrıntılı karakterler, farklı diyarlara özgü canavarlar, kendine has benzersiz atmosferler ve ekibimizin gurur duyduğu bir ses ve görsel tasarım ile hayal gibi bir dünya yaratmak için ekstra çaba harcadık. Detaylı ortamlar, ürkütücü bir ambiyans ve gerçekçi karakterlerle canavarlar korku deneyimini daha da güçlendirip SILENT HILL'in en saf halini yaratırken aynı zamanda da tamamen markaya özgü bir hava sunacak,'" sözleriyle belirtti.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2023 22:05
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2023 02:40
İsmini Silent Hill koymazlarsa satılmayacağı için, Silent Hill ismini kullanarak sözde oyundan yırtmaya çalışıyorlar.. Silent Hill ile uzaktan yakından alakası yok
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2023 21:24
belki güzeldir ama bana başka bir korku oyunu gibi geldi,silent hill demeseydiniz, bunun neresi silent hill derdim.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2023 18:46
Şu fragmanın silent hill serisinin dokusu ve anlatımı ile ne ilgisi var? Böyle başarısız olacak işleri neden bile bile yapıyorlar anlamam.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2023 01:08
Başarılı bir korku oyununa benziyor güzelll beklemedeyim .
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2023 22:40
Pek Silent Hill gibi olmamış. Dark Pictures Anthology'e benzemiş
Kalan Karakter: 300 Gönder
Silent Hill: Ascension videosu
İlginizi Çekebilir