Sinema salonlarında oyun keyfi

Harun Demir
Harun Demir 3.06.2010 - 12:31
Sinema salonlarında oyun keyfi

En çok sevdiğiniz filmleri izlediğiniz mekanda en çok sevdiğiniz oyunu oynamak acaba nasıl bir keyif? GTR 2 veya Battlefield gibi oyunları dev sinema ekranında oynamak ister miydiniz?

Koltukların titreşimli olduğu, gamepadler ve onlarca 17 inçlik ekranın bulunduğu, yeşil laser ışıkları ve iyi donanımlı ses sistemleriyle kurulu bir atmosferde oyun oynamanın bedeli sadece 3 euro, bu keyfe sadece izleyici olarak katılmak istiyorsanız 1 euro ödemeniz yeterli.

Enrique Martinez, Madrid'de çok fazla sinema salonu bulunduğunu ve yeni birşeyler yapmak gerektiğini düşünerek bu fikirle yola çıktı. Aynı zamanda okulunda lisans projesi olarak düşündüğü bu fikri Cinegames adlı salonuna uyguladı. Salon açılır açılmaz oyunseverlerin de ilgi odağı oldu. Hafta içinde öğleden sonra 30, haftasonlarında ise günde ortalama 120 kişiye hizmet veren salonda zaman zaman kuyruklar da oluyor. Oyun klanları ise bir araya gelip turnuvalar düzenlemek için önceden rezervasyon yaptırmak zorunda kalıyorlar.

Salon İçin Küçük Çaplı Bir Servet Harcandı

Ama salonu bu hale getirmek için biraz para harcanması gerekiyordu. Aynı anda 50 kişinin oyun oynayabildiği salona konsollar ve sağlam bir altyapı kurabilmek için toplam 390.000$ harcandı. Yeni hedef ise bu konsept dahilinde Avrupa'nın diğer büyük şehirleri başta olmak üzere Kuzey Amerika'ya da benzer salonlar açmak. Talepler böyle sürerse bunun çok zor olmayacağı açık.

Sinema salonlarının yakın gelecekte birkaç ekrandan oluşacağını ve üç boyutlu filmlerin artacağını söyleyen genç girişimci, aynı şeyi oyun dünyasına da uygulamayı düşünüyor. Böylelikle oyunseverler tam anlamıyla oyunun atmosferini yakalamış olacaklar. İç mekan ve salonun atmosteri hakkında bilgi edinmek için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 12:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sinema salonlarında oyun keyfi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×