1/2

Singstar

Tunç Türel
Tunç Türel 3.06.2010 - 12:31
Artık herkes xStar
Platformlar PlayStation 2
Singstar
  • Yapımcı - Yayıncı SCEE - SCEE
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Simülasyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 43
Artılar Popüler yaşam tarzından ve her türlü "Star" yarışmasından zevk
alanlar için bulunmaz nimet.
Eksiler Büyüklere ruhsal açıdan zarar verebilir.

Aslında hiçbir zaman şarkı söylemeye ve karaokeye karşı olup, iğrenmemişimdir. Ta ki her kanalda türeyen, türemeye de devam eden sözde “star” yaratma programları fırtınası esmeye başlayana kadar. Başlamasıyla fırtınalar koparan, nüfusun yarısını ekran başına çivileyen ve ülkemize gerçek yıldızlar(!) kazandıran yarışma program(lar)ının oyunu, televizyonlardan sonra konsolumuzu da bastı arkadaşlar. Singstar’ı hepimizin bildiği karaoke oyununun gelişmiş bir versiyonu olarak rahatça düşünebiliriz. Amacımız oyunla birlikte aldığımız mikrofonları kullanarak ekranda Ricky Martin amcam şıkkıdı şıkkıdı şarkı söylerken alttaki sözleri okuyup, tempoyu tutturma, vurguyu yerinde uygulayabilme gibi birçok yıldız olmak için gerekli özellikleri sanal Armağan Çağlayan jürisine beğendirebilmek.

Ben anamın karnındayken şarkı söylermişim

Singstar’da televizyonlarımızda izlediğimiz yıldız yaratma programlarında ne varsa her şey mevcut. Jürisinden, eleme gününe kadar... Singstar’da ister kariyer modu seçebilir ve yarışmaya katılıp kendinize bir kariyer çizmeye başlayabilirsiniz. Siz ne kadar başarılı olursanız oyunun zorluğu o kadar artıyor. Ayrıca başarılı olduğunuz ve bunu devam ettirebildiğiniz sürece önceleri küçük barlarda şarkı söylerken daha sonra büyük mekanlara ve
televizyonlara çıkıyorsunuz. Hatta daha sonra bir bakmışsınız dünya turnesine çıkmışsınız hayranlarınız size donlarını, sutyenlerini atıyor siz sahnede onlara basıp düşmemek için terler döküyorsunuz. Kariyer modu dışında da zevkine şarkılar seslendirebileceğiniz modlar mevcut.

Oyunda üç zorluk seviyesi var. Tahmin edebileceğiniz için hiçbirini yazmaya gerek görmüyorum. Zaten bu tür bir oyunda zorluk nedir ki? Mikrofona brutal vokal yaparak söyleseniz bile oyunda puan alıyorsunuz (Ben yaptım, oldu). Biraz jüriye değinmek gerekirse pek bi’ sert olduklarını söyleyebilirim. Zaten adamlara itiraz etme hakkınız yok. Öyle karşılarına geçip kendinizi acındırıp, iki damla göz yaşı döküp, döktürdükten sonra da millet size cep telefonundan “bik bik bik..” diye oy mesajları da atmıyor. Yani ne yapıp edip şarkıyı en iyi şekilde söylemeye çalışmalısınız lakin oyunda kendinizi gösterebileceğiniz tek yer burası.

Oyunda yer alan parçalara biraz değinmek istiyorum fakat değinmez olaydım diyorum fakat madem oyunu aldın, oynadın, ne kadar bu türden hoşlanmasanda değineceksin diyorum kendime. Ricky Martin ‘Livin La Vida Loca’, Avril Lavigne ‘Complicated’, Jamilia ‘Superstar’, Atomic Kitten ‘Eternal Flame’ gibi popüler şarkıların yanı sıra Carl Douglas ‘Kung Fu Fighting’ ve Motörhead ‘Ace of Spades’ gibi klasik parçalar mevcut. Zaten puanlamadaki 45 puanı sırf bu iki klasik için verdim diyebilirim.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×