Skate Park City

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
PSP'de denge sanatı
Platformlar PSP
Skate Park City
  • Yapımcı - Yayıncı Zeroscale - Midas
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 80
Artılar Çok sayıda hareket, iyi görseller, oyun paylaşımı
Eksiler Konuşmalardan yoksun, hareketleri ezberlemek zaman alabiliyor
Karşıdan bakıldığında dört tekerlekli olan kaykaylar üzerinde durmak, çok daha kolay gibi gelirdi denemeden önce. Ancak meletin üzerine çıkmamla inmem bir olmuştu adeta. Keza beni üzerinden atan bir at edasıyla üzerinde durmama izin vermiyordu. Ben ki, bir bisiklet hastasıyım, üzerine Roller Skate yapmaktan da büyük keyif alırım, ancak bir türlü kaykay üzerinde rahat hareket edebilmiş değilim. Anlaşılan o ki benim aram tek sıra şeklinde olan tekerleklilerle iyi…

Usta kaykaycı

Oradan oraya atlayan, havada kaykaya takla attıran, demirlerin üzerinde kayan kişiler olamasak da, bu sporun oyun versiyonlarına daha önceden alışık sayılırız. Özellikle de piyasanın ilki olan ve popülerliğini hala sürdüren Tony Hawk's Pro Skater oyun serisi ile farklı platformlarda bu sporu kafa göz yarmadan oynama şansını yakaladık. Tony Hawk serisini zaten yeterince oynadığımızı düşünen yapımcılar, bu defa türe alternatif olması açısından Skate Park City isimli oyunu PSP platformunda piyasaya sürdüler. Eğlence ve aksiyona yeterince müsait olan konsolumuz, bu defa kaykay dengelerinin üzerinde durmaya çalışacak. Oyunu açıp ana menüsüne girdiğimizde klasik olarak görmeye alışık oluğumuz tek kişilik ve çoklu oyuncu seçenekleri ile karşılaşıyoruz. Her zaman olduğu gibi tek kişilik moda girdiğimizde, öncelikli olarak bir profil yaratmamız gerekiyor. Oynanabilir kız ve erkek farklı karakterlerden açık olanlardan birini seçiyoruz. Seçim ekranında o an seçili olan karaktere ait yetenek bilgilerini gösteren ufak bir tablo ile de bilgilendiriliyoruz. İlerledikçe açılan diğer karakterlerinde farklı kabiliyetleri olduğundan, başta değilse bile ileride bu tablolara bakarak yapılmak istenilen aksiyon türüne göre karakter seçimi yapılabiliyor. Yinede bu yetenek özelliklerinin çok bariz şekilde oyun içinde fark yaratmadığını belirtmekte fayda var.

Ana oyuna geçmeden önce isteğe bağlı olarak eğitim modunu da oynayabilmekteyiz. İlk bölümlere başlamadan önce eğitim modunun tamamlanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Keza onlarca farklı kombinasyon ile yaratılan hareketleri öğrenmeden bölümlerin tamamlanması oldukça zor görülüyor. Eğitimi tamamlayarak ilk bölüme giriş yapmamız ile biraz bulunsun diye konulmuş olan basit hikaye aktarılıyor. Çok önemli olmadığından değinmiyorum. Oyunda bölümler kolaydan zora giden bir yapıda hazırlanmışlar. Bölümler boyunca mini görev yapılı sistem dahilinde hedeflere ulaşmaya çalışılıyor. Tuş kombinasyonları ile ortaya çıkardığımız akrobatik hareketler ile de ekstra puan toplamaya çalışıyoruz. Özellikle boruların üzerinde giderek toplanan puanlar oldukça iyi puan veriyor. Borular üzerindeyken ortaya çıkan denge metre ile tuşları sağa sola iterek dengede kalmaya çalışıyoruz. Düşersek toplanan puanlar sıfırlanıyor. Bu nedenle kayılan kısım bitene kadar dengede kalmak şart oluyor. Başarıyla tamamlanan bölümler ve madalya toplama ile de kilitli öğelerin açılması şeklinde ödüllendiriliyoruz.

Altın madalya

Oyunda toplamda dört yüz civarı madalya bulunduğundan tamamını toplayarak oyunu bitirmeye çalışırsanız, yaklaşık otuz saatlik bir oyun süresi sizleri bekliyor demektir. Yapım ayrıca internet ve Ad-Hoc modu üzerinden destekleyen birde çoklu oyuncu modu barındırıyor. Ayrıca oyun paylaşımının desteklenmesi ile UMD’ye sahip olmayan arkadaşlarınızla da multiplayer oynayabilmeniz sağlanmış. Skate Park City, ortalama üstü seviyede sayabileceğimiz grafikleri ve müzikleri bulunan bir yapıya sahip. Tony Hawk’dan sıkılanlar için iyi bir alternatif geldiği söylenebilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 14:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
Skate Park City

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×