Slipknot - 9.0 Live

Dorukhan Eker
Dorukhan Eker 3.06.2010 - 12:31
Metal müziğin fanatiklerindenseniz bu albümü kaçırmayın.
CD 1:
01.The Blister Exists
02.(Sic)
03.Disasterpiece
04.Before I Forget
05.Left Behind
06.Liberate
07.Vermilion
08.Pulse Of The Maggots
09.Purity
10.Eyeless
11.Drum Solo
12.Eeyore
CD 2:
01.Three Nil
02.The Nameless
03.Skin Ticket
04.Everything Ends
05.The Heretic Anthem
06.Iowa
07.Duality
08.Spit It Out
09.People = Shit
10.Get This
11.Wait And Bleed
12.Surfacing

2004 yılı içerisinde piyasaya sürdükleri üçüncü ve Platinium olan ikinci (ilk Platinium albümleri “Iowa” albümüdür) “Vol.3-The Subliminal Verses” ile Metal müziğin içinde olan herkesi bir şekilde etkilemeyi başarmıştı Slipknot. Iowa’nın maskeli çetesi o albümle Amerika’daki popülaritesini Avrupa’ya, Güney Amerika’ya ve Japonya’ya da taşımıştı. Zira birçok müzik otoritesi ve Metal dergilerine göre grubun en iyi albümü olan “Vol.3-The Subliminal Verses”, grubun en önemli özelliklerinden birini de tüm çarpıcılığıyla gözler önüne sermişti: Görsellik!

Grup her ne kadar Deathgrind türünün nu-metal versiyonunu icra etse de kendilerini buldukları yer sahne oldu. Yani Slipnot binlerce seyircinin önüne çıktığı zaman "Slipknot" oluyordu.

2002 yılında çıkardıkları "Disasterpieces" DVD'si ile grubun dillere destan sahne performansını da neredeyse izlemeyen kalmamıştı. Slipknot'ın Amerika'daki en çarpıcı Metal oluşumlarından biri sayılması da o DVD ile gerçekleşmişti zaten.
Singapur, Tokyo ve Las Vegas'ta 2005 yılı içinde verilen konserlerin görüntülerinden oluşan bu DVD ise "Disasterpieces"i aratmıyor adeta.

Audio CD'yi ele alırsak… Slipknot müziğinin tutkunları için fazlasıyla tatmin edici bir kayıt. Zaten kusursuz konser performansları stüdyo kayıtlarını aratmıyor, hatta daha iyi olduğu bile düşünülebilir. Yalnız şarkılarda bazı farklılıklar olduğunu farkedebilirsiniz. Bu konser albümü olmasından dolayı değil, grubun şarkılar üzerinde oldukça rahat oynama ve değişiklikler yapmasında kaynaklanıyor ve bu değişiklikler bence olaya renk katıyor. Anlatmak istediğimi özellikle albümdeki “Spit It Out” şarkısını dinleyince göreceksiniz.
Slipknot' ı canlı görmedikten, izlemedikten sonra, dinlemek yetersiz kalıyor. İki CD'den oluşan albüm boyunca Joey'in nasıl üstün bir davulcu olduğuna bir kez daha tanık olurken, Corey'in canlı performanslarda şarkıları nasıl değiştirerek söylediğini ayrıca seyirciler üzerindeki hakimiyetini ve onları nasıl havaya soktuğunu duyuyorsunuz. Albümdeki seyirci sesleri ise gerçekten çok etkileyici. Corey'in seyircilere bıraktığı bazı nakaratlarda yükselen sesler canlı bir kayıtta olması gereken seviyede diyebiliriz.
Toplam 24 şarkıdan oluşan albümde benim en çok sevdiğim şarkılar ise; "The Blister Exists", "Before I Forget", "Left Behind", "Pulse Of The Maggots", "The Heretic Anthem", "Duality", "People=Shit" ve tabii ki "Wait And Bleed". Sadece "Vol.3-The Subliminal Verses" albümündeki şarkıların canlı kayıtlarını duymak/izlemek için bile alınabilir bu albüm.

Kısacası Metal müziğin 21. yüzyılda sahnede ne denli inanılmaz bir enerji ve performansla icra edildiğini kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız, "9.0 Live" albümünü DVD versiyonu ile alın. Eğer bu 9 kişilik çetenin yalnızca sesi de yeter bana diyorsanız çift CD'lik Audio versiyonu da sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2023 20:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
Slipknot - 9.0 Live

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×