1/2

Smash Court Tennis Pro Tournament 2

Yağız Hoş
Yağız Hoş 3.06.2010 - 12:31
Raket tenisçinin pompalı tüfeğidir...
Platformlar PlayStation 2
Smash Court Tennis Pro Tournament 2
  • Yapımcı - Yayıncı Namco - Namco
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Spor
Merlin Puanı 79
Artılar Eğlenceli oynanış, kaliteli grafikler.
Eksiler Müzikler kulak tırmalayıcı.

Başarılı spor oyunları yapımında başı çeken iki üç firmayı saymaya kalktığınız zaman, (Mesela uykunuz kaçtığında sayabilirsiniz?) NAMCO'yu saymayacağınız bir gerçektir. Genelde dövüş ve aksiyon oyunlarıyla tanıdığımız NAMCO'nun sportif başarıları, birkaç snowboard oyunu ve SNES'de gördüğümüz J-league Soccer Prime Goal adında, en son üçüncü versiyonuna şahit olunan futbol oyununundan fazlası değil. Football Kingdom vardır ki, o daha Avrupa’da çıkmamıştır. Bunların dışında birkaç vasat spor oyunu vardır, fakat benim anlatmak isteğim bunların hiçbirinin bir PES ya da NFL 2K olamayışı. Böyle mi devam edecektir? Sanmıyorum, çünkü serinin bu ikinci oyunu fena değil ve Football Kingdom'da test edilip onaylanmıştır.

Sadece tenis...

Tenis oyunu işte; çok fazla beklentisi olunacak, olunsa bile bunları karşılayabilecek bir tür değil. Yakın gelecekte çıkmış benzer oyunların yolundan gitmek ve "hıı şurası güzel olmuş" dedirtebilmek, yani olanları en güzel şekilde ve birkaç ufak yenilik getirerek aktarabilmek en mantıklısı(ne oluyor bana??). Bunu bilen Namco çalışanları da yenilikçi değil, gelenekçi bir yapım ortaya çıkarmışlar. Tenis oyunlarında dönüm noktası olan Virtua Tennis (Tennis 2k’ları da Virtua Tennis’in içine koyuyorum...) 'in izinden gitmeye devam etmişler ve bu sefer (ilk oyun Tennis 2k2'nun neredeyse aynısıydı) oynanıştaki problemleri çözüp güzel bir devam oyunu ortaya çıkartmışlar.

Biz kortlarda konuşuruz

Menüde karşılaşacağınız yedi tane mod bulunuyor. Bunlardan bazıları: Arcade, Tutorial, Pro Tour, Challenge ve Spectator. Spectator bölümü, adından da anlayacağınız üzere, COM vs. COM olayı. Yani yapay zekalılar kapışıyor biz de izliyoruz. Arcade bildiğimiz arcade, oyundaki tüm tenisçilerle farklı turnuvalarda kapışılıyor, ilerledikçe Tropy Room'daki birkaç seçenek de açılıyor. Tutorial ise tenis kursu kıvamında; bütün hareketler, teknikler, taktikler burada öğretilip uygulatılıyor. 

Pro Tour'da ise kendi yarattığınız tenisçiyi önemli turnuvalara sokup, dünya sıralamasında yer edinmeye çalışıyorsunuz. SEGA'nın tenis serilerinde World Circuit adıyla tanıdığımız bu bölümde, Sega’nın oyununun aksine, training’ler çok ön planda. Nedeni iki türlü training ile karşılaşıyor olmamız. Birinde birçok turnuva maçı oluyor, genelde setlerinin sadece bir oyunu oynanıyor ve sayıyı Namco çalışanlarının (taktım bu NAMCO çalışanlarına) istediği gibi atmak zorunda kalıyorsunuz. Mesela bir oyun sırasında (Aşağıdan yukarıya oyun-set-maç diye gittiğini biliyorsunuz), karşıya %22 oranında spin shot attıktan sonra oyunun bitirilmesi isteniyorsa, yapılmalıdır.Yapılmadığı taktirde beceri puanınız yükselmeyecek ve büyük turnuvalara katılamayacaksınız. Bir de bildiğimiz kapalı kortta, antrenör eşliğinde yapılan çalışmalar var. Bu 
trainingler turnuvalara giriş kapısının anahtarı, bunlar bitirildikçe yakından tanıdığımız dört Grand Slam: Roland Garros, ABD Açık, Wimbledon ve Avustralya Açık'ta oynama şansına sahip oluyorsunuz.

Anna Kournikova'lar yetiştiremiyorsak suç benim mi?

Oyunda, çoğu tanıdık 16 lisanslı oyuncu bulunuyor. Bunlar: Kim Clijsters, Amelie Mauresmo, Justine Henin, Tommy Haas, Marat Safin, Lleyton Hewitt, Tim Henman, Andy Roddick, Juan Carlos Ferrero, Daniela Hantuchova, James Blake, Richard Gasquet, Serena Williams, Jennifer Capriati, Anna Kournikova, Lindsay Davenport.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×