Snapdragon 870 yonga seti tanıtıldı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 21.01.2021 - 13:23
Snapdragon 870 yonga seti, 3.2 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli Kryo 585 işlemci çekirdeklerinden oluşuyor.

Qualcomm'un yeni amiral gemilerine hayat verecek yonga seti Snapdragon 888'i duyurmasının ardından orta üst seviye akıllı telefonlar için tasarlanan yeni yonga setini duyurdu. Amiral gemisi SD865 Plus'ın devamı niteliğinde olan Snapdragon 870 5G, ARM tarafından özelleştirilen 1 adet 3.2GHz hızında Cortex-A77 tabanlı Kryo 585, 3 adet Cortex-A66 tabanlı orta çekirdek ve 4 adet Cortex-A55 tabanlı verimlilik çekirdeklerinden oluşuyor. GPU tarafında yer alan Adreno 650 mobil grafik işlemcisi de, 670 MHz seviyesine çıkarılan çekirdek hızlarından dolayı daha yüksek performans vadediyor.

Qualcomm Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Kedar Kondap konuyla ilgili "Snapdragon 865 ve 865 Plus'ın başarısının üzerine inşa edilen yeni yonga seti Snapdragon 870, OEM ve mobil endüstri gereksinimlerini karşılamak için tasarlandı. Yonga setini Motorola, iQOO, OnePlus, OPPO ve Xiaomi gibi markaların amiral gemisi akıllı telefonlarında göreceğiz." ifadelerinde bulundu.

Snapdragon 870 yonga seti tanıtıldı

Snapdragon 870 yonga seti, Adreno 650 grafik işlemcisi ile birlikte geliyor

Qualcomm, 3.2 GHz'a kadar çıkabilen ve Kryo 585 işlemci çekirdeğinden oluşan Snapdragon 870 5G yonga setini tanıttı. Küresel 5G alt-6 GHz, mmWave ve ultra sezgisel yapay zeka ile vitesi yükseltilmiş oyun deneyimi için tasarlanan SD870, kart genelinde performansı artırılmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. 5G ve Wi-Fi 6 kablosuz iletişim teknolojilerini bünyesinde barındıran yonga seti, nerede bağlanırsanız bağlanın yüksek hız, artırılmış kapasite ve yaygın erişilebilirlik deneyimleri sunuyor.

Kryo 585 işlemci çekirdekleri ve Adreno 650 grafik birimi sayesinde en güncel oyunların yanı sıra popüler uygulamalara ve içeriklere hızlı erişim sağlandığından, mobil oyun deneyiminde de ciddi performans artışları oyuncuları bekliyor. Pil tüketiminin yanı sıra daha iyi fotoğraf işleme yeteneklerine de sahip olan yonga seti, gelişmiş sensörleri sayesinde daha iyi sahne optimizasyonu sunuyor. Performans yükseltmelerine ek olarak Snapdragon 870 yonga seti, kamera tarafındaki yeteneklerini hızlı ve güvenilir bir bağlantı üzerinden uzun pil ömrü ile destekliyor.

Snapdragon 870 5G yonga setinin ilk olarak Motorola, iQOO, OnePlus, OPPO ve Xiaomi markalarında kullanılması bekleniyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2022 06:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Snapdragon 870 yonga seti tanıtıldı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×