Snapdragon 888+ işlemcisi gün yüzüne çıktı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 31.05.2021 - 10:02
Qualcomm'un Snapdragon 888+ yonga seti, 3.0 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli ARM işlemci çekirdeklerinden oluşuyor.

Amiral gemisi Snapdragon 888'i geçtiğimiz Aralık ayında tanıtan Qualcomm, segmenti biraz daha üst seviyeye çıkarmaya hazırlanıyor. Üst seviye akıllı telefonlara hayat verecek Qualcomm üretimi Snapdragon 888+ yonga seti, performans testlerinde ortaya çıktı. Geekbench veritabanındaki bilgilere göre SD888'e nazaran, Cortex-X1 yüksek performans çekirdeği 3 GHz'e seviyesine hız aşırtılmış. ARMv8 tarafından özelleştirilen sekiz çekirdekli yonga, 1.80 GHz saat hızında dört çekirdekli, 2.42 GHz saat hızında üç çekirdekli ve 3.00 GHz saat hızında çalışan tek çekirdekli işlemcilerden oluşuyor.

Snapdragon 888+ işlemcisi gün yüzüne çıktı

Snapdragon 888+ yongasının Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

Android 11 işletim sistemi üzerinde ve 6GB bellek kapasitesine sahip bir cihazla gerçekleştirilen sentetik test sonuçlarına baktığımızda ise, çoklu çekirdek testinden 3704, tek çekirdek testinden ise 1171 puan aldığını görüyoruz. İletişimi daha akıllı ve sezgisel hale getiren yonga, Qualcomm'un yapay zeka motoru sayesinde profesyonel kalitede fotoğrafçılık özellikleri vadediyor. Ayrıca gelişmiş oyun deneyimi için Snapdragon Elite Gaming özellikleriyle birlikte geliyor.

Lahaina kod adına sahip yonga setinin bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 21:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
Snapdragon 888+ işlemcisi gün yüzüne çıktı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×