Snapdragon 888 yonga seti detaylandırıldı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 3.12.2020 - 13:20
Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinde ARM tarafından tasarlanan özelleştirilmiş Cortex-X1 işlemci çekirdeği bulunuyor.

Qualcomm'un yeni amiral gemilerine hayat verecek yonga seti Snapdragon 888 detaylandırıldı. Qualcomm‘un Snapdragon 888 yonga setinde ARM'ın özelleştirilmiş Cortex-X1 işlemci çekirdeğini temel alan Kryo 680 yer alıyor. 3 adet Cortex-A78 ve 4 adet Cortex-A55 işlemcisinden gücünü alan yonga, halefi Snapdragon 865‘e kıyasla %25 daha yüksek performans vadediyor. GPU tarafında yer alan Adreno 660 mobil grafik işlemcisi de, %35 performans ve %25 verimlilik artışı sağlıyor. Snapdragon 888, Adreno 660 grafik işlemcisi ile birlikte konsol kalitesinde oyun deneyimi ve yeni nesil sanal gerçeklik uygulamaları için gerçekçi fotoğraflar ve grafikler sunuyor.

Snapdragon 888 yonga seti detaylandırıldı

Snapdragon 888 yonga seti, Adreno 660 grafik işlemcisi ile birlikte geliyor

Hexagon işlemcisi üzerine inşa edilen altıncı nesil yapay zeka algoritması, 26 TOPS gücünde hesaplama kapasitesi sunacak. Ufak bir karşılaştırma yapacak olursak halefi olan Snapdragon 865 yongası, 15 TOPS gücüne, Apple'ın M1 yongası da 11 TOPS gücüne sahipti. Ayrıca yonga seti, Qualcomm'un üçüncü nesil Snapdragon X60 5G modemiyle yüksek enerji tasarrufu vadediyor.

Yerel kablosuz bağlantı için 6Ghz destekli Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 iletişim teknolojilerini destekleyen yonganın fotoğrafçılığın geleceğini üç katına çıkaracağı ve akıllı telefonları profesyonel kalitede kameralara dönüştüreceği belirtildi. Buna ek olarak The Spectra ISP isimli gelişmiş sinyal işleyicisi sayesinde Snapdragon 888 yongasına sahip akıllı telefonlar, saniyede 2.7GP fotoğraf çekebilecek. Bu, tam olarak saniyede 12MP çözünürlüğünde 120 adet fotoğraf çekebilmeye tekabül ediyor.

İlk olarak Xiaomi'nin Mi 11 modelinde kullanılacak yonga, sonrasında Asus, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, Realme, OnePlus, Oppo, Sharp, Sony, vivo ve ZTE gibi markalarda da boy gösterecek.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 20:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
Snapdragon 888 yonga seti detaylandırıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×