Sonic 2 en başarılı video oyun uyarlamaları arasına girdi

Murathan Özlü
Murathan Özlü 29.04.2022 - 18:55
Ay başında ABD'de vizyona giren Sonic 2 en başarılı video oyun uyarlamaları arasına adını yazdırdı

Nisan ayının ilk haftasında ( 8 Nisan) ABD'de vizyona giren Sonic 2 en başarılı video oyun uyarlamaları arasına girdi. İlk filminin fragmanı ile alay konusu olan, ardından filmi tamamen baştan tasarlayarak gişede başarı elde eden kirpi Sonic'in üçüncü filmi de Paramount tarafından onaylandı.

Sonic 2 en başarılı video oyun uyarlamalarından biri oldu

Kirpi Sonic'in beyaz perdedeki ikinci macerası, şu ana kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde toplam 147 milyon dolar hasılat elde etti. Serinin ilk filmi toplamda 146 milyon dolar gelir elde etmişti. Sonic 2 küresel bazda bu derece iyi bir iş çıkaramasa da, yaklaşık 289 milyon dolarlık hasılat ile yine de önemli bir başarı elde etti. 

Sonic 2 en başarılı video oyun uyarlamaları
Sonic 2 ilk haftasonunda ise 71 milyon dolarlık hasılat elde ederek Morbius'u geride bırakmıştı.  Gelmiş geçmiş en başarılı video oyun uyarlamaları listesinin başında, dünya çapında 439 milyon dolar hasılat elde eden Warcraft (2016) yer alırken, onu 433 milyon dolarlık gelir ile Pokemon Detective Pikachu (2019) takip ediyor. Bu yıl vizyona giren diğer önemli oyun uyarlaması Uncharted ise yaklaşık 393 milyon dolarlık hasılat ile listenin beşinci sırasında yer alıyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2023 14:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sonic 2 en başarılı video oyun uyarlamaları arasına girdi

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×