Sonic The Hedgehog 2 filminden klasik oyun kapağına saygı duruşu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.03.2022 - 12:08
Sonic The Hedgehog 2 filmi için yayınlanan poster Sega Genesis'te yayınlanan 2.oyuna saygı duruşu niteliğinde tasarlanmış.

Sonic The Hedgehog 2 filminin gösterime girmesine bir aydan kısa bir süre kaldı. Hatırlarsanız ilk film oyuncular ve Paramount Pictures arasında pek benzerine rastlanmayan bir olaya sahne olmuştu. Filmin ilk fragmanında Sonic tasarımının orjinal halinden çok uzak olmasından dolayı eleştirilmesi üzerine yapım ekibi oyuncuların sözlerine kulak vermiş ve film uzun bir süre ertelenerek yeniden ele alınmıştı. Nitekim yeni tasarımı ile gösterime giren film tüm dünyada iyi bir gişe yapmış ve 85-90 milyon dolara çekilen film yaklaşık 320 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Sonic The Hedgehog 2 filminden klasik oyun kapağına saygı duruşu

Bu sefer ise oyuncuların da oldukça hoşuna gidecek bir detay Sonic The Hedgehog 2 filminden geldi. 8 Nisan'da gösterime girecek olan film için yeni bir poster yayınlandı. Bu postere baktığımızda ise 30 yıl önce Sega Genesis konsolu için çıkan aynı isimli oyunun kapağından esinlenildiğini görüyoruz. Tabi Sonic ve Tails pozları doğal olarak değişmiş ama posterin genel yapısı 30 yıl önce yayınlanan kutu tasarımına bir saygı duruşu olmuş diyebiliriz.

Filmin bu posterine ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan son fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sonic The Hedgehog 2 filminden klasik oyun kapağına saygı duruşu

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2023 12:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sonic The Hedgehog 2 filminden klasik oyun kapağına saygı duruşu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×