Sony Epic Games'e 200 milyon dolar daha yatırım yaptı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 14.04.2021 - 12:46
Sony Epic Games'e geçen yıl yaptığı yatırımın ardından dün 200 milyon dolar daha yatırım yaptı. Sony için küçük ama sektör için büyük bir adım.

Fortnite, Rocket League, Unreal Engine gibi büyük isimlerin sahibi Epic Games, Sony'den 1 milyar dolarlık yatırım turunu tamamladığını duyurmasının üzerine 200 milyon dolar daha yatırım aldı. Sony Epic Games'e yatırım yapmaya devam ediyor. Daha önce de Temmuz 2020'de 250 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yapmıştı ve şirketin azınlık hisselerine sahip.

Sony Epic Games'e yatırım yapmaya devam ediyor

En son yatırım Epic'in gelecekteki büyüme fırsatlarını takip etmesine izin vereceğini söylediği daha geniş bir yatırım turunun bir parçasıydı. Epic Games'in öz sermayesi şu anda 28,7 milyar dolar.

Sony'nin Epic Games'e yatırımının ardından Epic Games CEO'su Tim Sweeney "Epic ve Metaverse vizyonumuzu destekleyen yeni ve mevcut yatırımcılarımıza minnettarız" dedi. "Onların yatırımları, Unreal Engine, Epic Online Services ve Epic Games Store ile oyun geliştiricileri ve içerik oluşturucularını güçlendirirken, Fortnite, Rocket League ve Fall Guys'da bağlantılı sosyal deneyimler oluşturma konusundaki çalışmalarımızı hızlandırmaya yardımcı olacak.

Sony Epic Games'e 200 milyon dolar daha yatırım yaptı

Sony CEO'su Kenichiro Yoshida da şunları söyledi: "Epic, oyunlarda ve dijital eğlence endüstrisinde yaratıcıları destekleyen en son teknolojileri aracılığıyla devrim niteliğinde deneyimler sunmaya devam ediyor. Dünyanın her yerinden insanlara yeni eğlence deneyimleri sunmak için işbirliğimizi güçlendirmekten heyecan duyuyoruz. Bunun, yaratıcılığın ve teknolojinin gücüyle dünyayı duygularla doldurma amacımıza uygun olduğuna yürekten inanıyorum."

Ayrıca Sony Epic Games'e bu yatırımı yapmadan önce bir takım haberler de internette dolaşmaya başlamıştı. Horizon Zero Dawn oyunundan tanıyacağınız ana karakter Aloy'un Fortnite oyununa geleceği söylentileri üzerine böyle bir yatırımın yapılması ihtimalleri güçlendiriyor. Sizler de görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2021 05:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 21:22
Exlusive sevici sony kendinden olanı koruyor tabi, tez zamanda batarlar inşallah. Exlusiveleriniz batsın.
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2021 21:53
Exclusive tüketici yönünden sevilmeyen bir şey ama üreticiler için daha fazla kazanç kapısı demek bazı durumlarda.
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2021 02:09
komiksin, yükselişleri devam eder, sony exc oyunlarından aldığım zevki hiç bir şeyden alamadım..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2021 09:04
bosuna yapıyor steame muhtaç seve seve geleceeeeek
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 14:58
Sony neden Epic games yatırım yapıyor. Karşılığı nedir bilgilendirirseniz beni sevinirim.
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2021 09:25
Unreal Engine 5 motoru. UE yi Epic geliştiriyor çünkü
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony Epic Games'e 200 milyon dolar daha yatırım yaptı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×