Sony’nin ilk oyun konsolu açık arttırmada

Sony’nin ilk oyun konsolu açık arttırmada

Kağan Depboylu
Kağan Depboylu 14.02.2020 - 00:32
Sony'nin ilk oyun konsolu olan ve aynı zamanda Nintendo ve Sony'nin tek ortak girişimi olarak bilinen Nintendo Sony, 48.000$'dan açık arttırmaya çıkarıldı!

Nintendo ile iş birliği içinde üretilen, Sony’nin ilk oyun konsolu Nintendo Sony, açık arttırmaya çıkarıldı. 48.000 $’dan başlayan açık arttırma, giderek daha yüksek rakamlara ulaşacak gibi gözüküyor.

Nintendo Sony açık arttırmaya çıkarıldı!

Nintendo Sony’ye, uzun zaman boyunca bir efsane veya şaka gözüyle bakılmış, konsola dair kesin bir kanıta rastlanılamamıştı. Hakkında bir çok dedikodunun dolaştığı konsol, ilk kez 2015 yılında Reddit’te ortaya çıkmıştı. Konsolun sahipleri ise ellerindeki konsolun, zamanında üretilmiş olan 200 adet prototipten geriye kalan tek konsol olduğu açıklamasında bulunmuştu. Nintendo Sony sahiplerinin bu konsolu bulma hikayeleri de oldukça ilginç. Söylenene göre konsol sahipleri, Nintendo Sony’yi bir mülk alım-satım işlemi sonrasında şans eseri bulmuş.

Sony’nin ilk oyun konsolu açık arttırmada

Sony’nin ilk oyun konsolu olan Nintendo Sony, adından da anlaşılacağı üzere Sony ve Nintendo’nun ortak çalışması ile oluşturulmuş bir konsol. İki firmanın kartuşsuz, CD sürücüye sahip bir SNES oluşturmak istemesiyle bir araya gelmesi, yaşanan lisans anlaşmazlıkları nedeni ile olumsuz sonuçlanmış. Daha sonra maalesef bir daha bir araya gelemeyen bu iki firma, sonraki süreçte kendi konsollarını üretmeye yönelmiş. Nintendo, N64 konsoluna odaklanırken Sony, Playstation için çalışmalara başlamış. Böyle bir geçmişe sahip olması ve Sony’nin ilk oyun konsolu olması dolayısıyla Nintendo Sony; belki de gelmiş geçmiş en nadide konsol.

Konsol aynı zamanda Super Famicom ve Super Nintendo oyunlarını oynatabilmek adına, geleneksel bir disk sürücüsüne de sahip. Buna rağmen ne yazık ki Nintendo Sony’ye özel olarak üretilmiş hiçbir oyun bulunmuyor. Müzayedecilerin söylediğine göre konsol 2009 yılında bulunmuş ve bulunduğunda CD sürücüsü çalışmaz durumdaymış. Daha sonra Youtube’da çeşitli tamir videoları ile tanınan Benjamin Heckendorn, konsolu onarmak için kolları sıvamış. Ayrıca müzayedecilerin eklediğine göre konsol, şu an sadece Playstation için üretilen müzik CD’lerini çalıştırabilir durumdaymış. Nintendo Sony’nin geliştirilmesi sırasında, konsol için üretildiği bilinen herhangi bir yazılımın olmadığı da paylaşılan bilgiler arasında.

Şu an için açık arttırması devam eden Sony’nin ilk oyun konsolu Nintendo Sony için belirlenen son teklif tarihi ise 6 Mart 2020. Konsolun yeni sahibini ve alacağı en yüksek teklifi bu tarihte öğrenmiş olacağız.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2021 17:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2020 09:55
onu alacağıma ps5 alırım.
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2020 19:03
Onu istesen de alamazsın merak etme ??
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2020 17:05
09.55 alırsın :))) Rüyanda :D
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2020 16:27
O ne kadar değerli senin haberin var mı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2020 13:02
Çok eskidi alınmaz artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
burak_55
burak_55 15.02.2020 12:13
Sony'nin ilk oyun konsolu olan ve aynı zamanda Nintendo ve Sony'nin tek ortak girişimi olarak bilinen Nintendo Sony, 48.000$'dan açık arttırmaya çıkarıldı!

Nintendo ile iş birliği içinde üretilen, Sony’nin ilk oyun konsolu Nintendo Sony, açık arttırmaya çıkarıldı. 48.000 $’dan başlayan açık arttırma, giderek daha yüksek rakamlara ulaşacak gibi gözüküyor.

Merlin her haberinizde giriş kısımlarında aynı şeyleri peşpeşe yazıyorsunuz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2020 11:00
Hayırlısı be gülüm
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×