Sony Playstation 4 hazırlıklarına başladı

İlker Şekercioğlu
İlker Şekercioğlu 2.11.2012 - 10:45
Dedikodular, oyun geliştiricilerinin de işe dahil olduğu yönünde
VG247.com’un haberine göre, isimsiz kaynaklardan alındığı belirtilen bilgiler, Sony’nin yeni nesil konsolu olacak PlayStation 4 için geliştirme kitini geliştiricilere göndermeye başladığını söylüyor. Aynı haberde SDK kitinin planlanan dört gönderimden ikincisi olduğunun da altı çiziliyor. Üçüncü sürümün Ocak’ta ve son sürümün ise 2013 yazında gönderileceği tahmin edilmekte.

Sony Playstation 4 hazırlıklarına başladı
Gönderilen geliştirme kitlerinin AMD’nin A10 işlemcisini taşıyan bir PC kasası olduğu söylenirken bu bilgi Sony’nin kendi Cell işlemcisini kullanmayacağı dedikodularını da onaylamış oldu. Ek olarak Orbis kod adındaki kitlerde Blu-ray disk sürücü ve 3D destekli 1080p oyunlar için destek olduğu yazılmış durumda.

Sony’nin yeni konsolunu Haziran’daki E3 fuarında göstermesi ve 2013 yılı içerisinde de piyasaya sürmesi bekleniyor.
Yorumlar 77
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2023 01:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony Playstation 4 hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×