Soygunu engellemek yerine Pokemon GO avına çıkan polisler kovuldu

Murathan Özlü
Murathan Özlü 12.01.2022 - 17:51
Los Angeles'ta 2017 yılında gerçekleşen bir soygunu görmezden gelip Pokemon GO'da Snorlax avına çıkan iki polis hakkında karar verildi.

2016 ile 2019 yılları arasında oldukça popüler olan mobil oyun Pokemon GO, ABD'de yaşanan bir soygun olayında bile etkili olmuş. Geçtiğimiz günlerde Kaliforniya'da sonuçlanan bir davaya konu olan olay 2017 yılında gerçekleşmiş.  Los Angeles Polis Departmanı'na bağlı 2 polis memuru, telefonlarına gelen (ve çok yakın konumda oldukları) bir soygunu engellemek yerine Pokemon GO'da Snorlax avına çıkmaya karar vermişler.

Pokemon GO Snorlax avı polisleri işinden ettirdi

Olaya konu olan polis memurları, soygun operasyonuna destek vermemelerin ardından polis şeflerine yalan söylemekle de suçlanıyor. Louis Lozano ve Eric Mitchell adındaki iki polis amirlerine, gelen telefon aramasını devriye gezdikleri parkın "çok gürültülü bir ortam" olması sebebiyle duyamadıklarını söylemişler.

Pokemon GO
Polislerin bahanesine ilk anda inanan şefleri ardından şüphelenerek polislerin araçlarındaki dijital video sistemini incelemiş. Polislerin araçlarındayken yaptığı her şeyi kaydeden bu sistemde Pokemon Polislerin, olay yerine yakın olmalarına rağmen başka yerde olduklarını söyledikleri ortaya çıkmış. Louis ile Eric, soygunu engellemek yerine telefonlarına gelen "Pokemon Go Snorlax yakınlarda" uyarısına yönelerek Snorlax'ı yakalamaya gittikleri görülmüş.

5 yıl süren mahkeme sürecinin ardından mahkeme polislerin işlerinden atılmaları hükmü verilmiş.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2023 02:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2022 20:43
5 yıl koz olarak tutmuşlardır, polisler yine bir itaatsizlik yapınca kullanmışlardır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2022 01:03
Snorlax avı... Cuk oturmuş... :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2022 23:04
Snorlax ı yakalayabilmişler mi acaba en azından elleri boş dönmemiştir
Kalan Karakter : 300 Gönder
Soygunu engellemek yerine Pokemon GO avına çıkan polisler kovuldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×