Pokemon Go oynarken kendini silahlı soygunun ortasında buldu

Furkan Güler
Furkan Güler 23.10.2019 - 16:26
Olayın sonu üzücü.

Mobil platformun en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Pokemon Go kanadından bu kez üzücü bir haber geldi. Amerika'da çıktığı günden bu yana Pokemon Go oynayan Cayla Campos isimli oyuncu, oyunu oynarken kendini bir anda silahlı bir soygunun ortasında buldu. Belirtilene göre çatışma esnasında arabasına kaçan oyuncu, maalesef arabasındayken bir merminin hayati bölgesine isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Tabi ki böylesine bir durumda Campos'un hayatını kaybetmesinde Pokemon Go'nun bir suçu yok. Ancak oyuncu eğer Pokemon Go'ya hiç başlamasaydı, muhtemelen böylesine şiddetli bir silahlı çatışmanın ortasında kalmayacaktı.

Genç kadın oyuncu Pokemon Go oynarken kendini silahlı soygunun ortasında buldu

Yerel polis, Campos'un hayatına mal olan zanlıyı yakalamış. Zanlının adını şimdilik açıklamayan polis, suçluyu mahkemeye sevk etti. Daha öncesinde Pokemon Go yüzünden hayatını kaybeden veya bir şekilde kendine zarar veren oyuncularla karşılaşmıştık. Ancak Pokemon Go sebebiyle ilk defa silahlı bir çatışmanın ortasında kalan oyuncuyla karşılaşıyoruz. Umarız ilerleyen dönemlerde Pokemon Go'nun dahil olduğu benzer olaylar yaşanmaz.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 07:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2019 23:27
Bilgisayar icat edilmeseydi kız yaşıyor olacaktı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2019 17:45
böyle bir mantık mı var ya? şu hikaye nasıl peki; Cayla kızımız pokemon oynamaya başladığı için o gün arkadaşına giderken farklı bir yoldan gitti, pikaçu o yoldaydı çünkü. bu sayede de diğer sokaktaki freni patlamış tırın altında kalmaktan kurtuldu. paralel evren açmayın ikilem yaratıp.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2019 17:10
"... Pokemon Go'ya hiç başlamasaydı, muhtemelen böylesine şiddetli bir silahlı çatışmanın ortasında kalmayacaktı."
Allah akıl fikir versin bu düşünceye :D Eminim kızın hayatının tek kırılma noktasıydı P:go.Sırf haber içeriği çıkarabilmek için P:go oynuyo olmasına bağlamanızı anlarıyoruz da bu nedir?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 24.10.2019 16:10
Yazık olmuş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2019 10:43
Normalde insan etrafına bakarak ilerlerken (yaya, arabayla vs) beyni bir takım sinyalleri algılayarak kendi kendine kararlar alır ve sizi beladan uzağa doğru seçimler yapmaya teşvik eder. Birden bire bu yoldan gitmeyelim, karşı kaldırıma geçelim vb kararlar gibi. Dikkatiniz dağınıksa başka tabii...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Pokemon Go oynarken kendini silahlı soygunun ortasında buldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×