Söylenti: Marvel's Spider-Man 2, PS5 için geliştiriliyor

Kağan Depboylu
Kağan Depboylu 19.03.2020 - 16:23
PS5’in teknik özelliklerinin ortaya çıkmasının ardından ilk sızıntı geldi! Reddit’te paylaşılan bilgiye göre Marvel Spiderman 2, PS5 için geliştiriliyor!

Sony’nin dün gerçekleştirdiği, PlayStation 5’in teknik özelliklerinin paylaşıldığı sunumun ardından ilk sızıntı geldi. Reddit’te UtopianThrowaway90 adlı kullanıcının paylaştığı bilgilere göre Marvel Spiderman 2, PS5 için geliştiriliyor!

Marvel Spiderman 2, PS5 için geliştiriliyor

Sony’nin GDC’de gerçekleştirmeyi planladığı fakat Coronavirüs nedeniyle kapalı şekilde gerçekleştirilen PlayStation 5 sunumunda, konsolun teknik özellikleri dışında bir duyuru alamamıştık. Oyuncuların genel itibari ile pek memnun kalmadıkları sunumun ardından ise heyecanlandırıcı bir haber internet ortamında hızla yayılmaya başladı. Reddit’te yapılan bir paylaşıma göre Marvel Spiderman 2, PS5 için geliştirme aşamasında. Paylaşılan bilgilerin bir miktar spoiler içerdiğini belirtelim. Söz konusu paylaşımı yapan kullanıcının oyunla ilgili paylaştığı detaylar ise şu şekilde:

Söylenti: Marvel Spiderman 2, PS5 için geliştiriliyor

-Marvel Spiderman 2, PS5 için 2021 tatil döneminde ve muhtemelen ilk Spiderman oyunu gibi Eylül ayı içinde piyasada olacak.

-Oyun bu yaz resmi olarak duyurulacak

-Spiderman 2, online co-op gibi bir moda sahip olmayacak. Yalnızca tek kişilik oyun modu içerecek.

-Queens ve Brooklyn oyuna dahil olacak. Alçak binalar arasında seyahati kolaylaştırmak adına yeni mekanikler eklenecek.

-Hikayemiz, ilk oyunun bitişinin 5-6 ay sonrasında, kış mevsiminde geçecek. Peter, hâlâ May halanın yasını tutuyor ve olan bitinle ilgili sürekli kendini sorguluyor olacak. MJ ve Peter birlikte yaşıyor olacaklar ama hikâyenin birinci kısmında MJ’i göremeyeceğiz.

-Oscorp, süper asker üretimi için DNA araştırmalarına girişecek ve tabi ki işler ters gidecek. Gelişen olaylar, yeni düşmanların ortaya çıkmasına vesile olacak.

-Harry Osborn Venom’a dönüşecek! Oyundaki Venom’u, nevi şahsına münhasır bir Venom olarak göreceğiz.

-Carnage ve  Mysterio, oyunda yer alacak.

-Eddie Brock’u da oyunda göreceğiz, hikayede önemli bir yer teşkil edecek.

-Miles Morales, yer yer bizim kontrolümüzde olacak. Miles’la serbestçe dolaşabilecek miyiz belli değil, ancak stüdyo bu karakteri yabana atmamış. Mutlaka oynanabilir olacak.

-Aynı Arkham Knight’ta olduğu gibi belirli sekanslarda, farklı karakterler arasında geçiş yapabileceğiz. Orijinal bir fikir olmasa da fena sayılmayan bir mekanik.

-“Web-Chain” adlı yeni bir mekanik oyuna eklenmiş. Bu sayede çok hızlı şekilde seyahat edebileceğiz.

-Ağ atma mekanikleri elden geçirilmiş. Artık şehirde oradan oraya savrulurken daha organik animasyonlar göreceğiz. Paylaşılan bilgilere göre Insomniac bu konuda oldukça yoğun çalışmış. İlk oyundakinden çok çok daha fazla animasyon bizleri bekliyormuş. Görmek için sabırsızlanıyoruz!

-Oyunda ağ atarak gezinmek üzere seçebileceğimiz üç farklı mod bulunacak. Bunlar sırayla Realistic, Arcade ve Hybrid. Bu modların isimleri sonradan değişebilir ancak üç modun mantığı kabaca bu şekilde olacak.

İlerleyen günlerde daha çok bilgiye sahip olmamız muhtemel. Açıkçası paylaşılan bilgiler oldukça ağız sulandıran cinsten. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Marvel Spiderman 2, PS5 satışlarını arttırabilir mi? Görüşlerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Yorumlar 28
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 14:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.06.2020 23:25
Kesin binlerce kişi alır ne pahasına olursa olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2020 18:53
Arkadaşlar pardon da bu oyunun exclusive olmasına karşı olmanızı anlamıyorum. Yok neymiş Spiderman çok global bi karaktermiş, yok amaç her yerde oynatılmasıymış. Amaç tamamen para, sırf bu exclusiveler yüzünden kim bilir kaç kişi PS4 almıştır. Sony de tabi ki kendi karını azaltıcak bi hareket yapmaz
MK Okuru
MK Okuru 24.03.2020 02:07
Yalnız görüldüğü üzere "oyunsuz" PS4 deli gibi satmaya devam ediyo. Kısaca adam doğru demiş, Sony bu işten deli gibi para kazanıyo. Geçmişte ne olduğunun bi önemi yok. Başka stüdyo haklarını alıp adam gibi Spiderman oyunu yapsaymış o zaman.
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2020 13:20
Sen anlama zaten. Spiderman oyunları sony alana kadar tüm platformlara çıkan bir markaydı. Sony aldı sırf oyunsuz ps4 ü sattırmak için.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2020 03:32
Xbox kullanan arkadaşlar daha fazla teraflopsunuz olsada böyle oyunları hiç bir zaman oynayamayacaksınız :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2020 20:05
Marvel buna nasıl izin veriyor arkadaş? Adamlar sadece konsol satmak için spiderman markasını resmen kullanıyor. Yani demek istediğim bu 2.ci oyun muhtemelen sadece ps5 için çıkacak. Ps4 e çıkmayacak.
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2020 19:35
Marvel izin vermiyo adamlar satmış oyun haklarını, Marvel çatır çutur kazanıyo parasını
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2020 10:19
0025 ve 0034 Spider an in sadece film hakları Sony de idi. Oyun hakları Activision da idi. Bu zamana kadar çıkan tüm Spiderman oyunları ve Sony nin yaptığı ilk 3 film oyunu ve Amazing Spiderman ffilm oyunlarını bile Activision yaptı. Yani bilip bilmeden konuşmayın. Sony, oyun haklarını yyeni aldı.
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2020 00:59
Spiderman'in tüm hakları Sony'de, Marvel zamanında yok pahasına Sony'e satmıştı. Yani karışma gibi bir durum yok aksine Marvel, Spiderman'i kullanmak için Sony'de izin almak zorunda.
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2020 00:34
Marvel'lık bir durum yok. Haklar Sony'de. Sony izin vermezse Marvel herhangi bir filminde gösteremez bile Spider-Man'i.
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2020 00:25
Spiderman Sony e ait
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2020 21:20
Ağla fanboy daha çok ağlıyacaksın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2020 14:14
Yok, bence PS3 için geliştiriliyordur. Yapacak haber bulamayınca üzerinden aylar geçmiş haberleri yazma konusunda bir numarası MK editörü kardeşim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Söylenti: Marvel's Spider-Man 2, PS5 için geliştiriliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×