Splinter Cell Demo inceleme

-
- 3.06.2010 - 12:31
Tom Clancy oyun dünyasına girdiğinden beri muhteşem oyunlar yaptı.

BİRİNCİ DENEME

Tom Clancy oyun dünyasına girdiğinden beri muhteşem oyunlar yaptı, fakat bu seferki bence bir baş yapıt olucak ve yıllar sonra bile büyük bir zevkle oynanıcak zaten böyle olmalıda çünkü sanat eserleri uzun yıllar hatırlanmak içindir. Splinter Cell’de bir sanat eseri sayılabilecek kadar iyi bir oyun. Yani demosu böyle ise kendisi daha iyi olucak diye düşünüyorum.

İKİNCİ DENEME

Oyunun demosunda sadece bir bölüm bulunuyor fakat o bir bölümün sonunda bu oyunun ne kadar iddialı olduğunu gayet rahat anlayabiliyorsunuz. Oyunda nightvision diğer oyunlarda olsun diye konulmamış bu oyunda gerçekten bu aleti çok yoğun bir şekilde kullanıyorsunuz. Çünkü oyunda çok fazla karanlık bölge var yani demosundaki bölümde durum böyle. Oyundaki ikinci önemli şey ise kendinizi gerçekten bir CIA ajanı gibi hissediyorsunuz. Yani size ikinci bir şans verilmiyor ilk hatanızda görevi kaybediceğinizi bilmek sizi zorunlu olarak dikkatli olmaya itiyor buda yanında sesizliği getiriyor yani yaptığınız her hareket aslında diğerlerinin bir sonucu gibi. Mesela bir adamı bir kerede kafadan vurmanız gerekiyorsa fakat siz onu omzundan vurmuşsanız bu ileride sizin karşınıza büyük bir sorun olarak çıkıyor çünkü o adam orada kalıp sizinle savaşmak yerine gidip alarmı çağırmayı veya arkadaşlarını çağırmayı seçiyorki bu sizin için gerçekten çok kötü oluyor.

ÜÇÜNCÜ DENEME

Oyunda bir adamı sadece bir taktiklen değilde bir çok taktikle öldürebiliyorsunuz yani bir köşede durup adamın gelmesini bekleyebilir ve geldiğinde mermiyi beynine sokup beyninin etrafa dağılışınıda izleye bilirsiniz bir şişeyi alıp kapının bira yanına atıp adamın oraya yönelmesini sağlayıp arkasından gidip işi sesizcede halledebilirsiniz. Ben demoyu iki üç defa bitirdim ve her defasında adamları farklı bir taktik ile öldürdüm. Demosunda oyunda kullanabildiğiniz alet sayısı 2 tane bunlardan biri optik kablo kapıların altından adamlara bakabiliyorsunuz diğeri ise kilitleri eritebilen ufak bir alet. Fakat o ikisi oyundaki diğer aletlere göre çok basit kalıyorki oyundaki diğer aletleri ben şimdiden merak etmeye başladım.

DÖRDÜNCÜ DENEME

Geldik oyunun grafiklerine size şunu söyleyebilirimki bu oyunun grafikleri bence muhteşem gerçekten tek kelime ile muhteşem çünkü oyundaki detayları görünce sizde bu adamların bu işi ne kadar iyi bildiklerini sizde anlıyacaksınız. Öyleki demodaki bölüm morg’da geçiyodu ve cesetlerin ayaklarında isimlerinin yazılı olduğu bir kart vardı ve bu sahne beni bayağı bir etkilemişti fakat asıl bomba deri perdeyi gördüğümde patlamıştı çünkü bir perde okadar gerçekçi olabilirdi bu beni gerçekten çok etkilemişti. Oyunun kamera açıları 3D action’da biraz açık versede bunun bir demo olduğunu unutmamak lazım yani oyun daha piyasaya çıkmadı çıktığında eminimki bunlarda düzeltilecektir. Fakat silah kullanırken kameranın firstperson’a geçmesi bence çok akıllıca olmuş ilk başlarda insana zorda gelse zaman geçtikçe insan alışıyor. Oyundaki seslerde en az grafikler kadar iyi zaten oyun 5.1 sistemlere destek veriyor fakat oyunun demosundaki bölümde bunun pek yararı olmuyor fakat asıl oyunda daha zorlu bölümler olucağını düşünürsek o bölümlerde sesin ne kadar önemli olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz.

İŞTE BU SEFER OLDU

Evet demosunda 3D action’daki sorun hariç her şey muhteşemdi. Benim için bu oyun hayatımda gördüğüm en iyi taktik adventure. Ayrıca oyunun istediği sistemi sorucak olursanız oyun 64MB Geforce2 MX400’de gayet rahat çalışıyor fakat 32MB Geforce ikilerde berbat oynuyor minimum 256MB raminiz olması oyunu oynamanız açısından çok iyi olucaktır. Deomu’yu http://www.splintercell.com/us/pc-demo.php adresine girip linki tıkladığınızda yüklemeye başlıyor fakat size tavsiyem indirmemeniz çünkü zaten oyun çok kısa süre sonra çıkacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2022 22:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Splinter Cell Demo inceleme

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×