Splitgate'ın beta süreci daha da uzayabilir

Murathan Özlü
Murathan Özlü 19.08.2021 - 18:42
Splitgate yapımcısı 1047 Games, oyuna son dönemde artan aşırı ve beklenmedik ilginin ardından oyunun daha uzun bir süre betada kalabileceğini söyledi.

Portal tabanlı shooter oyunu Splitgate'in betasının, son bir ayda -firmanın beklemediği şekilde- 10 milyon kullanıcıdan fazla kişi tarafından indirilmesi oyunun beta sürecine olumsuz etki etmiş gibi görünüyor.  Çünkü yapımcı firma 1047 Games, oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada oyunun çıkışına kadar "yapılması gereken çok şey olduğunu" belirtti ve 25 Ağustos'ta gerçekleşecek olan Gamescom 2021'e dikkat çekti.

Splitgate betası yoğunluktan çökmüştü

1047 Games yayınladığı basın duyurusunda,  oyunun aşırı doluluğa karşı direnci yükseltilmeye çalışırken beta sürecinin uzayacağı belirtildi.  Oyunun bir anda aşırı rağbet görmesi çok uzun yükleme sürelerine ve sunuculara girilememesiyle sonuçlanmış, yapımcı firma da çareyi oyunun betasını bir süreliğine kapatıp oyunun sunucu kapasitesini arttırmaya yönelmişti.


Splitgate

Splitgate yapımcısı 1047 Games, sosyal medya ve oyunun resmi discord kanalı üzerinden sunucular üstündeki aşırı baskıya ve alınan önlemlere değindi. Yalnızca 30 kişilik bir ekipten oluşan oyun stüdyosu,  oyun sunucularını anlık 175 bin oyuncuya dayanacak hale getirmeyi başarmıştı.

1047 Games, Gamescom 2021'de yapacakları "büyük" duyuru öncesinde, iyice yükseltilmiş sunucu kapasitesi ve birlikte Ranked oyunlara girebilmek gibi çeşitli güncellemeleri oyuna eklemeyi planlıyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 16:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2021 20:43
Oyunu oynamaya çalışan varsa iyi şanslar. 2 gündür giremedim. Sunucuları çok sıkıntı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2021 19:36
ilk kez duydum splitgate'i
Kalan Karakter : 300 Gönder
Splitgate'ın beta süreci daha da uzayabilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×