Star Wars Jedi: Fallen Order neden Unreal Engine 4'ü kullanıyor?

Furkan Güler
Furkan Güler 25.06.2019 - 10:16
Merak edilen soru cevaplandı.

Dokuzuncu filmiyle ve oyunuyla birlikte bu sene Star Wars hayranları tam anlamıyla Star Wars evrenine doyacak. Geçtiğimiz dönemlerde duyurulan Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars hayranlarının oldukça ilgisini çekti. E3 2019 fuarında oyunla ilgili yeni bir oynanış videosu yayınlayan ve ayrıntılar paylaşan Respawn Entertainment, Game Informer dergisinin YouTube kanalında yeni açıklamalarda bulundu. Geliştiriciler, neden Frostbite veya Source oyun motorları yerine Unreal Engine 4'ü tercih ettiklerini açıkladı. Star Wars Jedi: Fallen Order'da Unreal Engine 4 kullanmalarının sebebini ilk olarak bu oyun motorunda uzman geliştirici bulmanın daha kolay olduğunu belirtiyor.

Star Wars Jedi: Fallen Order neden Unreal Engine 4'ü kullanıyor

Ayrıca EA çatısı altına girmeden önce Frostbite erişim imkanlarının olmamasından bahseden geliştiriciler, bu yüzden Unreal Engine 4 üzerine uzmanlaştıklarını açıklıyor. Bunların yanında Unreal Engine 4'ün, Source Engine nazaran yeni nesil oyunlara daha kolay adapte edilebildiğini söyleyen geliştiriciler, Unreal Engine 4'ü seçtikleri için gayet memnun olduklarını dile getiriyor. Titanfall ve Apex Legends'ta Source oyun motorunu kullanan yapımcılar, ortaya gayet güzel bir iş çıkartmıştı.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2022 23:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2019 03:14
Umutluyum...Umarım bütün hayranlar mutlu olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Star Wars Jedi: Fallen Order neden Unreal Engine 4'ü kullanıyor?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×