Steam Deck çıkış tarihi tekrar ertelenmeyecek

Murathan Özlü
Murathan Özlü 18.12.2021 - 16:36
Çip sıkıntısı ve tedarik zincirindeki sorunlar nedeniyle 2022 yılında ertelenen Steam Deck çıkış tarihi, Valve'ın beklentisine göre tekrar ertelenmeyecek.

Valve Steam Deck çıkış tarihi konusunda umutlu konuşmayı tercih ediyor. Tedarik zincirindeki sıkıntılar ve oyun dünyasındaki çip krizine rağmen Valve, Steam Deck'in çıkış tarihinin ertelenmeyeceğini ifade ediyor.  Valve dizayn ekibinden Greg Coomer PC Gamer'a verdiği röportajda, konsolun yapım sürecinin sorunsuz ilerlediğini ifade etti.

Steam Deck çıkış tarihi konusunda Valve oldukça emin

Valve, Steam Deck için ön siparişleri ilk açtığında cihazların teslim edilme tarihi aylar sonrasına ertelenmişti. Bunun sebebi, firmaların yaşadığı donanım tedariği sıkıntısıydı.  Coomer, bu konuda da endişeli gibi görünmüyor. Greg Coomer'a göre Steam Deck, cihazın dağıtım sürecine başlandığında ön sipariş veren binlerce oyuncunun, cihazları edinmede sorun yaşamayacaklarına emin.

Steam Deck çıkış tarihi
Coomer sözlerine şöyle devam etti. "Ancak binlerce oyuncu, cihazın yayınlanmasının ardından gelecek ilk birkaç ay içerisindeki satış beklentimizin oldukça küçük bir bölümü." Yani Valve'ın, Steam Deck'in potansiyel başarısı ve tedarik süreci konusunda fazlasıyla özgüvenli olduğu söylenebilir.

Steam Deck çıkış tarihi yaklaşırken, Valve Steam Deck için verilen ön sipariş sayısını açıklamadı. Steam Deck'in en büyük vaatlerinden biri, Steam'in PC versiyonundaki kütüphanenize doğrudan erişebilmeniz olacak.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 01:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2021 11:09
Erken cıksa alırdık da simdilik dolar 17 ozamana 22 ......
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.12.2021 16:09
Umarım tutar… bolluk rekabeti getirir…
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.12.2021 15:18
Almak hayal oldu zaten gelmese de olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2021 19:19
vaty be
Kalan Karakter : 300 Gönder
Steam Deck çıkış tarihi tekrar ertelenmeyecek

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×