Steam Deck oyun listesi belli olmaya başladı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 22.01.2022 - 18:27
Çıkışına az bir süre kala Steam Deck oyun listesi SteamDB sitesinde gözükmeye başladı, liste şu an bile oldukça kabarık.

Steam Deck oyun listesi oluşmaya başladı. Valve'ın "PC'deki Steam oyun kütüphanenizi aktarabileceğiniz el bilgisayarı" sloganıyla tasarladığı Steam Deck için an itibariyle SteamDB sitesinde 86 oyunluk bir liste bulunuyor. Steam Deck'in Şubat ayının sonunda dağıtıma çıkması bekleniyor.

Steam Deck oyun listesi önemli oyunları barındırıyor

Steam Deck'in çıkışına az bir süre kalmışken Valve henüz hangi oyunların cihaza uygun olduğunu resmi olarak açıklamadı. SteamDB veri tabanında "steam deck uyumlu" anahtar sözcükleriyle belirmeye başlayan oyunlar arasında Portal 2, Death's Door, Subnautica, Hades, Titanfall 2 gibi önemli yapımlar bulunuyor.

Steam Deck oyun listesi
Listede dikkat çeken diğer yapımlar ise Death Stranding, Dishonored ve Witcher 3.  Ancak şu an listede 86 oyun olması, yalnızca bu oyunların konsol çıktığında uyumlu olacağı anlamına gelmiyor. Şubat ayı sonuna kadar bu liste yüzlerce oyunu barındıracak kadar büyüyebilir.

Zaten Valve'ın vaadi, PC'de oynadığınız Steam oyunlarının çok büyük kısmını açıp bu konsolda da oynayabilecek olmanız ancak platform farkı sebebiyle oyunların oynanışı bir miktar değişebilir.

Steam Deck'in ilk parti ürünleri ön sipariş verenler için Şubat ayı sonunda dağıtıma çıkacak.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 14:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2022 10:51
Bekliyorum valla bende. Burada 4k falan görüntü zaten beklemeyin. önemli olan oyunları oynayabilmeniz. Tatile gittiğinizde vs. yanınızda götürüp 1 - 2 saat oyna keyif al mantığı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2022 19:26
yeterli değil tüm steam oyunlarıyla uyumlu olması gerekir olmasa eğer gereksiz bir cihaz.
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2022 16:44
Aynen. Şimdi hemen gidip düzelteceklermiş söyledim ben MK okuru kararını verdi diye. Çok özür dilediler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2022 08:41
Fiyatı uygun olursa güzel bir alet.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2022 00:10
death stranding, witcher fln kaldırıyorsa iyi bir şey çıkacaktır ortaya. tabi görüntü kaliteside önemli ama elde oynayanlar için çok sorun olmayacaktır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2022 21:42
RDR 2, god of war, witcher 3, skyrim olsun bana yeter baba
Kalan Karakter : 300 Gönder
Steam Deck oyun listesi belli olmaya başladı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×