Steam'in Türkiye oyun fiyatlarında artık KDV uygulayacak

Steam'in Türkiye oyun fiyatlarında artık KDV uygulayacak

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 20.02.2018 - 13:25
Steam'de KDV dönemi başlıyor.

Steam'de KDV dönemi başlıyor. Artık Türkiye'de yer alan oyuncuların Steam üzerindeki alışverişlerinde yüzde 18 oranında KDV bedeli alınacak. yapılan yasal düzenlemelerin ardından vergi mükellefi olan Valve, oyun fiyatlarından KDV alacak. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Türkiye'de hizmet veren Google ve Apple gibi yabancı servislerin vergi mükellefi olması gerektiği üzerine düzenlemeler yapılmıştı.

Steam, Türkiye fiyatlarında artık KDV uygulayacak

Geçtiğimiz haftalarda App Store fiyatlarına KDV'yi ekleyen Apple'ın ardından şimdi de Valve, Steam'de KDV dönemini başlattı. Şu anda Steam'den oyun almaya çalışırsanız, "Hesaplanan tutar" yazının yanında "1" göreceksiniz. Bu "1" "Uygulanabilir yerlerde fiyatlara KDV dahildir" uyarısı vermekte. Şimdilik oyuncular oyun fiyatlarında bir artış görememekte ve yeni vergi döneminin ne zaman yürürlüğe gireceği bilinmiyor. Dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam'in Türkiye'deki oyun fiyatlarında artış yapacak olması tabi ki üzücü bir haber. Tabi ki bahsettiğimiz gibi oyun fiyatlarının aynı kalması da mümkün. Bakalım, Steam bu konuda nasıl bir yol izleyecek. Sizce, Steam'in KDV uygulayacak olması Türkiye'de dijital oyun satışlarını nasıl etkiler?

Yorumlar 37
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 05:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2018 02:36
Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun söyleyin bu ülkede herkes hükümetin yaptığı vergiler yüzünden çıldırmak üzereyken nasıl oluyor da iktidar olarak devam edebiliyorlar. ne oldu ?! yaptığım yorum yayınlanmayacak biliyorum ama yinede yazıyorum.kendimizi kandırmayı bırakalım kendi düşen ağlamaz...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2018 14:08
ulan hayatımız kdv oldu soydunuz soğana çevirdiniz ayakta sevdiniz zaten kuş kadar verdiğiniz maaşla geçiniyoruz herbişeye zam geliyor allah'ın et tokatlayan adamı milyoner oluyor internete sansür kitaba yasak oyuna kdv ülke savaş alanına dönmüş siz neyin derdinde çıldıralım mı istiyorsunuz artık ?
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 18:09
tepki göstermezler çünkü tepki gösterdiğin an çapulcu oluyorsun oklar sana dönüyor verginle maaşı ödenen polisin seni dövüyor vatan haini ve terörist muamelesi görüp mimleniyorsun kemik kadroysa ölümüne savunuyor bu ülkeden bir cacık olmaz
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2018 16:04
Aslında Phub'dan vergi almanın yolunu bulsalar ihya olurlar ama işi bilmiyorlar...
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2018 15:52
Kesinlikle. Oyundan kdv almak nedir artık nerelerden daha aşırsak/çarpsak milleti iyice nefes de alamasınlar diye bakıyorlar. İnsanlar da zerre tepke göstermiyor cidden bıktım bu lanet yönetimden.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2018 02:42
Çoluk çocuğun rızkını yiyorlar. İki haftalık harçlığı ile oyun alan çocuk, üç haftalık harçlığı ile ancak oyun alabilecek. Aç susuz eğitim alan bir nesilden başarılı olmalarını beklemesinler. Bizden neden mühendis çıkmıyor demesinler. Yazıklar olsun.
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 13:44
oyun lan bu bu kadar oyun oynamasın bebe de
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2018 18:49
2 haftalık harçlığın ile oyun alabiliyorsan durumun iyi demektir. Biz bu fiyatlarla ancak herhalde 10 haftalık harçlığımız ile alabilirdik oyunu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2018 18:52
Burada Steam niye KDV veriyor gibi saçma yorum yapacağınıza varsa KDV hakkında şikayetiniz bunu dile getirin. Sanki ilk defa KDV ödüyormuş gibi saçma yorumlar yapmayın. O çok sevdiğiniz muhalefet partileri var ya hani sizin taleplerinizi bir tarafına takmayıp ardına düşmeyen, onlara hesap sorun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 21.02.2018 00:18
İşçinin maaşından vergi, katkılı imiş diye gazozdan vergi, faturadan saçma sapan vergiler, yürüsek vergi, otursak vergi. Ülkeye can feda fakat bu işler hoş işler değil. Sürekli vergi haberi görmekten bıktık halk olarak. Yakında ps,xbox store larada vergi gelir tam olur. 300 liralık oyunları özleyecek hale geliriz.
etemelkuran
etemelkuran 21.02.2018 11:22
Başkanlık seçimlerine kadar büyüme oranlarını şişirmek için vergilere yüklenilecekti. HT Bloomberg 1 yıldır söylüyor bunu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×