Street Fighter V serisinin en aptal karakteri Dan geri dönüyor

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 27.09.2020 - 13:27
Dans eden, çığlıklar atan ve ilginç figürler sergileyen Street Fighter karakteri Dan, Street Fighter V oyununa da geliyor.

Street Fighter serisinin gelmiş geçmiş en "şapşik" karakteri ile tanışın. Yuvarlanır, çığlık atar, uluma sesleri çıkartır ve genel olarak eğlenceli hareketler sergiler. Kendisi serinin en komik karakterlerinden biridir. Adı lazım değil, baş harfi Dan, şimdi de Street Fighter V oyununa ekleniyor.

Serinin en komik ve aptal karakteri Dan ile tanışın

İlk etapta yalnızca rakibi aşağılamak için kullanılan bir karakter olmasıyla ünlü olsa da, Dan rekabetçi oyuncular için de geliyor. Önceden yalnızca şakacı bir karakterken, şimdi rekabetçi olup sınırları zorlayabileceğiniz şakacı bir karakter olarak geliyor.

Capcom, bu kış Street Fighter V'e gelmesi planlanan Dan'ın hareketlerini Tokyo Game Show'da gösterdi. Dan hala bildiğimiz gibi. Aptalca çığlıklar atmak, tekme, yumruk ve benzeri şeylerle dolu etkili hareketlere sahip. Ancak hareketlerin hepsinin sonunda küçük süslemeler ve kıpırdanmalar bulunuyor. Örneğin bir tekme sonrasında ayak pozisyonunu yeniden ayarlıyor veya yere ağır bir yumruk attıtan sonra ağrıyan ellerini sallıyor. Bunlar ilk etapta gereksiz gibi görünse de Dan'ı oyunda rakipsiz yapmamak için eklenmiş hareketler. Bildiğiniz gibi dövüş oyunları frame data çerçevesine işleyen oyunlar ve Dan'ın attığı tekme ve yumrukların çok hızlı çıktığını fark etmişsinizdir. Bunun telafisi olarak oyun, sonlara ufak tefek hareketler ekleyerek rakibe de bir şans tanıyor.

Street Fighter V serisinin en aptal karakteri Dan geri dönüyor

Asla, katiyen başka bir karakterden esinlenmiş ya da çalınmış olmamakla birlikte kendi imzası olan hareketlere de sahip. Bunlardan biri "Gadouken" ve bir diğeri ise "Koryuken" olarak tamamen özgün bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ayrıca Dan'in fırlatma animasyonlarının da çok derli toplu olduğu gözümüze çarpıyor.

Street Fighter V hakkında

Street Fighter V Capcom tarafından piyasaya çıkarılmış bir dövüş oyunudur. Capcom'un Street Fighter serisindeki 5. ana ürünüdür. Oyun 2016 yılının Mart ayında PlayStation 4 ve Microsoft Windows platformlarına çıkmıştır ve platformlar arası oynamaya izin vermektedir. Ryu ve Ken karakterleri ikon haline gelmiş olsa da oyunda birçok farklı ve ilginç karakter bulunmaktadır. Bu aralar adı ne kadar skandallar ile anılsa da hala sevilen bir dövüş oyunu olduğunu görüyoruz.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 07:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Emogilin
Emogilin 2.10.2020 11:31
HAKANI GETİRİN TURKUAS SAÇLI KIRMIZI VÜCUTLU YAĞLI ABİM GERİ GEEEEEEEEEEEEEL
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2020 00:44
Rekabetçi mk11 oynuyorum sf5 gerçekten çöp
Kalan Karakter : 300 Gönder
burak_55
burak_55 27.09.2020 18:03
Street de gördüğüm en gereksiz karakterlerden biri.
burak_55
burak_55 28.09.2020 15:42
Saçma sapan ryu,ken çakması bi karakter ne önemi olabilir.
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2020 08:10
Gereksiz dediğin karakterin serideki önemini bilmiyosun vıdı vıdı konuşuyosun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2020 11:00
Şu oyuna sf4 deki sesleri eklesinler 2008 den beri onu oynuyorum.Geçince alışamam 5'e
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2020 22:15
Oyunda güçsüz karakter diye bir şey yok, her şey capcom un duyaracagı nerf/buff lara bağlı çoğu pro oyuncu aylık main karakterini değiştiyor, o yüzden bu karakter güçsüz diyip geçmeyin, en son capcom evo turnuvasını nauman isimli oyuncu, oyunda rankta en az kullanılan sakura ile kazand.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Street Fighter V serisinin en aptal karakteri Dan geri dönüyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×