Super Smash Bros. Melee

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Nintendo'nun tüm ünlü karakterlerinin katıldığı muhteşem bir parti!
Platformlar GameCube
Super Smash Bros. Melee
  • Yapımcı - Yayıncı Hal Labratory - Nintendo
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş
Merlin Puanı 86
Artılar Kolay kontroller, çok oyunculu modu inanılmaz eğlenceli.
Eksiler Tek kişilik modun ömrü kısa, grafikler daha iyi olabilirdi.
Nintendo’nun karakterlerinin bütün dünyada çok ünlü olduğu su götürmez bir gerçek. Firmanın maskotu Mario’dan tutun da, Metroid Prime’dan Samus Aran, Legend of Zelda’dan Link ve Prenses Zelda, Pokemon’dan Kirby ve Pikachu, F-Zero’dan Falcon, Star Fox’tan Fox Mc Cloud ve Donkey Kong gibi Nintendo’nun en ünlü oyun karakterlerini hangi oyuncu bir arada görmek istemez ki? Super Smash Bros. Melee’de bu karakterlerin hepsinin bir arada görebilirsiniz. İlk olarak Nintendo 64 için hazırlanan Super Smash Brothers’tan sonra Nintendo, GameCube için de Super Smash Bros. Melee’yi piyasaya sürdü. Oyuncular tarafından çok beğenilen bu oyun GameCube’te yaklaşık 1.8 milyon adet satarak hiç kuşkusuz önemli bir başarı elde etti.

Peki nedir bu Super Smash Bros?

Super Smash Bros. Melee, Nintendo’nun hemen hemen bütün ana karakterlerinin bulunduğu bir dövüş oyunu. 4 kişinin aynı anda dövüşebildiği Super Smash Bross. Melee’de oyuncular ‘’Fight’’ sesini duyduğu an büyük bir arbedeye giriyor. Bu dövüşlerde herkes tek olabiliyor veya takım halinde savaşabiliyor. Her karakterin iki küçük, bir büyük ve bir de süper hareketinin yanında bazı normal vuruşları bulunuyor. Hareket sayısı çok fazla sayılmaz; ama bu sayının bize yettiğini söyleyebilirim. Hareketleri yapmak oldukça basit, çünkü oyun çok hızlı ve zor uygulanan hareketlerin olması oynanabilirliği büyük ölçüde düşürecektir.

Tekken, Soul Calibur veya Ded or Alive’daki gibi zor uygulanan kombolar da beklemeyin. Kombolar DreamCast’in göz bebeği Capcom’un Power Stone adındaki dövüş oyunundaki gibi kolayca yapılıyor; yani kombolarda yön okları ile fazla uğraşmıyoruz, sadece normal tuşlara ardı ardına basmamız yeterli oluyor. Bu da el çabukluğu yerine, yerinde ve zamanında yapılan hareketlerle sonuca ulaşmamızı sağlıyor. Tabi sadece bu hareketler rakibimizi alt etmemize yetmeyebiliyor; etrafta bulacağımız büyüme iksiri, çeşitli yakın dövüş silahları, tabancalar, bombalar gibi sayamayacağımız kadar çok silahı da kullanmanız gerekiyor. Bu silahlar her dövüş sırasında etrafa düşüyor ve rakibimize büyük zarar vermemizi sağlayabiliyor.

Maceraya hazır mısınız?

Oyunda rakiplerimize karşı dövüştüğümüz turnuva modunun yanı sıra bir de macera modu bulunuyor. Macera modunda rakiplerimizin mekanlarında bir yolculuğa çıkıyoruz; mesela rakibimiz Mario ise önce Mushroom krallığında yaratıklara karşı savaşarak Mario’nun bulunduğu yere gitmeye çalışıyoruz. Tabi bölümün sonunda da boss olarak Mario ile savaşıyoruz. Bazen de ilerlemek yerine Donkey Kong’un mekanında dörtlü olarak gelen 40 maymuna karşı bir arena da savaşıyoruz; eğer 40 maymunu (Sanırım 40 taneydi?) yenebilirsek dev maymun (O kadar büyük ki aslında ona Goril veya King Kong dememiz gerek!) Donkey Kong ile savaşabiliyoruz. Ayrıca Fox Mc Cloud’a karşı onun gemisi üzerinde savaşırken arkadaşları da bize uzay gemileri ile ateş ediyorlar. Anlayacağınız macera modu oldukça çeşitli bölümlere ayrılmış; eğer çevrenizde turnuva modunu oynayabileceğiniz bir arkadaşınız yoksa, bu mod ile büyük ölçüde zaman geçirebilirsiniz. Aslında oyunda senaryo bakımından içeriğe çok fazla önem verilmeyip daha çok oynanışa odaklanıldığı için lafı fazla uzatmayıp, oyunu oynamalısınız diyorum; çünkü bu eğlenceyi tarif etmenin yolu yok! GameCube sahibiyseniz ve bu oyunu multiplayer oynama imkanınız varsa SSB’yi kaçırmayın diyorum; aksi durumda çok büyük bir eğlenceden mahrum kalacaksınız. Yok eğer ben tek başına oyun oynayan birisiyim diyorsanız, çok fazla bir şey kaybetmiş olmayacaksınız. Super Smash Bros. Melee arkadaşlarınız ile eğlenmeniz için yapılmış büyük bir eğlence paketi. Nintendo’nun bütün karakterlerini bir arada görmek eminim her Nintendocunun isteyeceği bir şeydir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2021 15:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
Super Smash Bros. Melee

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×