Suudi Arabistan destekli şirket 1 milyar dolara ESL'yi satın aldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 25.01.2022 - 13:44
Oyun sektöründen ilginç bir satın alma haberi daha geldi ve ESL'nin 1 milyar dolar karşılığında Suudi Arabistan destekli bir firmaya satıldığı açıklandı.

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasının etkileri sürerken oyun sektöründen o kadar büyük maliyetle olmasa da yeni ve şaşırtıcı bir satın alma haberi daha geldi. Yapılan açıklamaya göre Suudi Arabistan hükümetinin de desteğine sahip olan Savvy Gaming, 1 milyar dolar karşılığında ESL'yi satın aldı. Böylelikle espor dünyasının en büyük ve eski organizasyonlarından biri olan ESL el değiştirmiş oldu.

Suudi Arabistan destekli şirket 1 milyar dolara ESL'yi satın aldı

Suudi Arabistan destekli şirket 1 milyar dolara ESL'yi satın aldı

Yayınlanan raporlara göre espor yatırım şirketi olarak faliyet gösteren Savvy Gaming aynı zamanda 500 milyon dolar ödenek ile bir başka espor platformu olan FACEIT'yi de satın aldı. Bu satın almalarla birlikte Suudi'lerin futbol sonrasında espor organizasyonları konusunda yatırımlarına devam edecekleri de düşünülüyor. Devlet destekli yatırım kuruluşlarında malum para sıkıntısı çekmeyen şirketlerin farklı organizasyon ve espor takımları konusunda da atılım yapabilecekleri belirtilmiş.

Bildiğiniz gibi Suudi Arabistan'lı zengin iş adamları hali hazırda futbolun beşiği olan İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa futbol takımını satın almış durumda. Her ne kadar Chelse, Rus bir iş adamına satılmış olsa da Newcastle United, Mansherter City gibi takımların birçoğu Abu Dhani United Group gibi devlet destekli şirketler tarafından satın alınmıştı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 16:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2022 10:51
Artık mortal kombat ve street fighter turnuvalarını izlemem.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2022 19:50
Artık turnuvanın ilk günü kurban kesmek farz oldu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Suudi Arabistan destekli şirket 1 milyar dolara ESL'yi satın aldı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×