Teamfight Tactics Set 4 Yollar güncellemesi geliyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.09.2020 - 11:01
Riot Games’in sevilen oyunu Teamfight Tactics (TFT), beraberinde büyük değişiklikler getirecek “TFT Set 4 - Yollar" güncellemesiyle oyuncularla buluşacak.

Otomatik savaş türündeki moduyla derin bir oyun deneyimi sunan Teamfight Tactics’e, oyunculara yepyeni deneyimler sunacak TFT Set 4 güncellemesi geliyor.

Yollar Mekaniği – Seçilmiş:

Yollar'da galibiyete giden ana yollardan birisi takımınız için doğru "Seçilmiş" şampiyonu bulmaktan geçiyor. Sistemin şu şekilde çalışması planlanıyor:

Teamfight Tactics Yollar güncellemesi 15 Eylül'de çıkacak

Oyuncuların karşısında belirli aralıklarla Seçilmiş bir şampiyon çıkacak. Bu şampiyonlar halihazırda 2 yıldız seviyesinde bulunuyor ve normal 1 yıldızlı hallerinin üç katı bedelle alınabiliyorlar. Ayrıca biraz fazla güce de sahipler:

Özelliklerinden biri (köken veya sınıf) "seçilmiş" olur ve o özellik kompozisyonda iki kere sayılır!

Aynı zamanda +200 Can ve ek olarak 500 Can, %35 Yetenek Gücü, 50 SG veya %25 daha az mana bedeli arasından bir nitelik ilavesi daha kazanırlar. (Sayılar ileride değişebilir.)

Oyuncuların her oyunda istedikleri seçilmiş şampiyonu bulmaları pek mümkün olmayacak. Belirli bir şampiyonu bulmak ise zaten zor. İstediğiniz seçilmiş özelliğe sahip şampiyonu bulmaksa neredeyse imkânsız olacak. Oyuncuların bunun yerine seçeneklerini dikkatlice değerlendirerek ellerindekiyle en iyi takımı kurmanın yollarını bulmaları gerekecek. Birkaç yeni takım kompozisyonu şu şekilde:

Teamfight Tactics Set 4 Yollar güncellemesi geliyor

Cengaver

Yeni seti oynamaya başladığınızda cengâver sinerjisi size iyi bir başlangıç noktası sunacak. Cengâverler çatışmalarda rakiplerine üstünlük sağladıkça güçlenir. Cengâverler, ilaveleri etkinleştirildiğinde kazandıkları ve sinerji o anda etkinleştirilmemiş olsa bile daha önce galip geldikleri her çatışma için can ve yetenek gücü elde eder. Bu ilave 5 defaya kadar birikir. Yani şampiyonları ne kadar uzun süre kullanırsanız o kadar güçlü olurlar.

Ay Işığı

Ay ışığı, Yollar setindeki en özgün özelliklerden biri. Ay ışığı 3 parçalık bir özellik ve ona sahip olan tüm şampiyonlar 1 veya 2 Altınlık. Yani bu özelliği oyunun erken safhalarında kolaylıkla etkinleştirebiliyorsunuz. Özellik etkinleştirildiğinde, en düşük yıldızlı şampiyonun yıldız seviyesi bir artıyor. Ay ışığı özelliğiyle bambaşka bir seviyeye ulaşmak mümkün. TFT'nin ilk 4 yıldızlı şampiyonlarıyla tanışacağız. Bu son derece güçlü şampiyonlar farklı ve eğlenceli taşıyıcı seçeneklerinin de önünü açıyor.

Çağrıcı

Yollar'daki bir diğer büyük kökense çağrıcı. Oyunda 8 çağrıcı şampiyon bulunuyor ve bu, diğer tüm özelliklerin sahip olduğundan daha fazla. İlginç olansa bu özelliğin çağrıcı şampiyonların kendilerine herhangi bir etki sağlamıyor olması. Bunun yerine çağrıcılar güçlerini kullanarak takımlarına Galio'yu çağırabiliyor. Tahtada ne kadar fazla çağrıcı varsa Galio da o kadar güçlü oluyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 11:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
Teamfight Tactics Set 4 Yollar güncellemesi geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×