Tek elle kullanılabilen PS5 kontrolcüsü

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 11.01.2022 - 15:52
Hayran üretimi 3D baskılı DualSense adaptörü, PS5 kontrolcüsünün tek elle kullanıma olanak sağlıyor.

2018'de duyurulan Microsoft, XBox Adaptive Controller sayesinde, engelli oyun severlerin de oynayabilmesi için yol açılmıştı. Bu süreçte Sony cephesinden bu konuda bir adım gelmemesine rağmen, konsolun hayranları kendi işlerini kenileri gördü. 3D baskı makinesi ile yapılan ek aparat sayesinde, tek elli bir kullanıcı, rahatlıkla oyunları kontrol edebiliyor.

Tek elle kullanılabilen PS5 kontrolcüsü

PrusaPrinters tarafından yapılan bir yarışma için üretilen, engelli kişiler için oyun deneyimi sağlamaya yönelik bu aparat, YouTuber Akaki Kuumeri tarafından tasarlandı. PS5 denetleyicisinin tetik tuşlarını bir adaptör sayesinde sağ tarafa taşıyan Kuumeri, L2 ve R2'ye aynı anda basabiliyor. Bu sayede ateş ederken, nişan da alabilme şansına sahip oluyor.

Asıl amacı It Takes Two oyununu tek başına oynayabilmek olan Kuumeri, ürettiği aparat sayesinde oyunu iki kumandayı da tek başına kullanabilerek gerçekleştiriyor.

Tek elle kullanılabilen PS5 kontrolcüsü

Aynı zamanda bu aparatın, solak oyuncular için de güzel bir alternatif sağlayabileceğini de ekleyen oyuncu, bunların nasıl yapılabileceğine ve sistemin işleyişine dair bir videoyu da kanalında yayınladı. Aşağıdai yayıncının bu videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2023 02:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2022 01:14
Engelli bireyler için iyi bir adım olurdu...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.01.2022 22:48
Ben özellikle joystick olayını beğendim, helal olsun. Hatta adam gamepad'i direksiyona bile çevirmiş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tek elle kullanılabilen PS5 kontrolcüsü

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×