TellTale, GoT ve Borderlands lisanslarını nasıl almış?

TellTale, GoT ve Borderlands lisanslarını nasıl almış?

Can Arabacı
Can Arabacı 24.12.2013 - 10:46
TellTale, işin perde arkasını anlatıyor...
TellTale bir yandan The Walking Dead'in ikinci sezonunda duygularımızla oynamaya devam ederken, diğer yandan 2014'te çıkarmayı planladıkları Game of Thrones ve Borderlands oyunları için hummalı bir çalışmanın içerisinde. TellTale, hakkında hala çok az şey bildiğimiz bu iki oyun hakkında ketum davranmaya devam etse de, en azından bu markaların lisanslarını almak için nasıl uğraştıklarını Polygon ile yaptıkları bir röportajda dile getirmiş:

"2012 yılının Spike VGA'ları sırasında Gearbox yetkilileriyle aynı masada oturuyorduk. O sırada The Walking Dead'le uğraşıyorduk. Biraz konuşmaya başladık ama ne zaman "Evet, bunu yapmalıyız!" dediğimi hatırlamıyorum, muhtemelen birkaç kokteylden sonrasında gerçekleşti. Enteresan olansa bu işin sonunu bırakmadık ve kimse konuşulanları unutacak kadar sarhoş değildi. Borderlands evreni gerçekten devasa ve hikâye potansiyeli inanılmaz."


Sorularımızdan birinin cevabını böylece almış oluyoruz: TellTale'in elinden çıkacak olan Borderlands oyunu bir shooter değil, klasik TellTale macera oyunlarından biri olacak. HBO ile Game of Thrones lisansı için yaptıkları antlaşma ise çok daha ayık bir kafayla gerçekleşmiş:

"Açıkçası biz geleneksel oyunlaştırma sürecinde bizi zorlayan oyunlar yapmayı seviyoruz. Walking Dead'i klasik bir zombi avlamaca oyunu yapmamamızın sebebi de buydu. Bizim yaratmak istediğimiz serilerde öne çıkarttığımız özellikler derin karakterler, hikâye, drama ve karakterler arası ilişkileri ve bir lisansı almaya çalışıyorsak bunları yapabileceğimizden emin olmak istiyoruz. HBO ile pazarlıklarımız tam bir sene sürdü ama sonunda birden fazla Game of Thrones oyunu için antlaşmayı bağladık."

TellTale, GoT ve Borderlands lisanslarını nasıl almış?
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2020 07:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×