Testler diyor ki, PS4 CPU'su daha güçlü!

Testler diyor ki, PS4 CPU'su daha güçlü!

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 22.12.2013 - 22:38
Xbox One'ın son kalesiydi
Xbox One ve PS4'ün donanım özellikleri açıklandığında Microsoft'un bebeğinin en üstün olduğu alan CPU gibi gözüküyordu. İki konsolun da CPU mimarisi benzer gözükürken, Xbox One CPU'sunun son dakikada 1.6 GHz'den 1.75 GHz'a yükseltildiği belirtiliyordu. Substance Engine sitesinin yaptığı benchmark testlerine göre bu CPU farkı, pratiğe yansımıyor. PS4 saniyede 14 MB'lık doku üretebilirken, Xbox One'ın hızı 12 MB/S. Bunun sebebi olarak ortaya atılan ilk teori, Xbox One'ın işlemcisinin önemli bir oranı Kinect'e ayrılmış vaziyette olduğundan pratikte bu farkın göze batması. Tabii ki bu sadece bir tane sitenin yaptığı, tek bir test. Devamı gelmeden yüzde yüz demek zor olacaktır, fakat bu neslin donanımsal olarak önde olan cihazı, şimdilik PS4 gibi gözüküyor.

Testler diyor ki, PS4 CPU'su daha güçlü!
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 14:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×