1/2

The Conduit

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Bu gece kazanamazsan, bir yarın olmayacak!
Platformlar Wii
The Conduit
  • Yapımcı - Yayıncı High Voltage Software - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 78
Artılar Diğer konsollarla yarışabilecek müthiş grafikler, Quantum3 motoru, çoklu oyuncu desteği, yapay zeka
Eksiler Biraz zor kontroller, klişe konu, vasat ses efektleri
Ajan Micheal Ford, ıssız bir metroda uyanır. Yaşadıklarının kabus olduğunu düşünmektedir, hatta delirmek bile şu anda içinde bulunduğu kaderden iyidir. Dünya, uzaylı Drudge'lar tarafında işgale uğramıştır ve savaş yeraltına çekilmiştir. Ford aslında, gizemli organizasyon Trust'ın önemli bir üyesidir. İşgal başlamadan beş gün önce, şirket patronu John Adams güçlü bir silahın, teröristlerin eline geçtiğini söyleyip yardım istemiştir; ama bu bir ihanettir. Diğer Trust ajanları Ford'un aleyhine dönmüşlerdir. Ford, üstün becerileriyle hepsiyle başa çıkmış, fakat büyük bir sürprizle karşılaşmıştır.

Silaha dair hiçbir iz yoktur. Ford, All-Seeing Eye denilen aksesuarı elde eder. Adams, olaylarla kendisinin hiçbir iddiası olmadığını ifade eder ve Prometheus isimli teröristi yok etmesini ister. Ajan, Micheal Ford hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını yakında anlayacaktır. İnanılmaz olan sa; kimsenin hatta kendisinin bile göründüğü kişiler olmadığı ve yalnızca dünyanın değil, tüm evrenin kaderinin söz konusu olduğudur.

The Conduit
"Grafikler, hiç tartışmasız şekilde oyunun en güçlü noktası. Wii'ye özel yaratılmış Quantum3 motoru bunu sağlamaya yarıyor."

Karanlık gelecek

The Conduit'in yapımına 2007 yılında başlandı. High Voltage Software ve Nintendo, Wii kontrolleri ile çok olumlu eleştiriler alan Medal of Honor benzeri bir ürün yaratmaya karar verdiler. Oyun, Quantum3 motorunu kullanacaktı ve grafikleri PS3-X360 ikilisi ile yarışacak kadar kaliteli olacaktı. Grafikleri bu duruma getirmek inanılmaz bir başarıydı, çünkü Nintendo Wii, güç itibari ile iki büyük rakibi kadar güçlü değildi.

Tüm olanlar binlerce yıllık antik ve sapık ruhlu bir uzaylı ırkının işgali ile başladı. Üstün yetenekli ajan Micheal Ford, teröristlerle uğraşacağını sanırken, kendisini bu sapık uzaylıların karşısında bulmuştu.

The Conduit, 9 ana görevden oluşan bir tekli oyuncu desteğine sahip. Tarihsel mekanlardan, uzay gemilerine kadar oldukça geniş bir çevreniz olacağını söyleyebilirim. Drudge denilen ana düşmanlar, akrebe benzer iğrenç yaratıklar. Prometheus denilen adama kafalarını fena halde takmışlar. Druge'ların elbette pek çok formu var. Uçabilenler, savaşçı karıncalar(!), güçlü zırhlar ve dev silahlarla donatılmış Droid gibi olanlar... Bu türlerden hiçbirini sakın ola küçümsemeyin, çünkü kolektifler ve sanal karakterlerden beklenmeyecek yapay zekaya sahipler.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×