The Incredible Hulk

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Hulk karpuz gibi ya kelek ya da kan gibi çıkacak
Bruce Banner, böyle bir şeye dönüşmek istememişti. Ancak gamma ışınları onun hayatını tamamen değiştirdi. Hulk, çoğu kişinin bildiği, Bruce Banner’ın sinirlendiği zaman dönüştüğü Yeşil Dev, bir çizgi roman karakteri. Şu zamana kadar çizgi romanı dışında; çizgi filmi, TV dizisi, filmleri vs… gene birçok kez karşımıza çıktı. Ne kadar sinirlenirse o kadar daha çok kuvvetlenen Hulk, ortalığı parçalasa da gene de masum insanlara ve iyilere zarar vermez, kötülerin ise canını okur. Eric Bana’nın Bruce Banner’ı canlandırdığı Hulk filmi bundan 5 sene önce gösterime girmişti. Şimdilerde ise Hulk yeniden sinema salonlarında ve dolayısıyla dijital ortamda sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Buraları yıkılıyor ortalık yıkılıyor

Haziran ayı içinde gösterime girecek olan The Incredible Hulk filmi, yapımcılarında işine gelerek hemen oyun olarak hazırlanmaya başlandı. Filmle genel olarak aynı paralellikte giden yapımda, çizgi romandan da bazı ekstra kısımlar yer alacak. Yani her şey filmin senaryosuyla sınırlı kalmayacakmış. Oyun New York şehrini ekranlarımıza taşıyacak, ayrıca şehrin haritasının büyük olacağı ve Hulk’la çekirge gibi oradan buraya zıplayarak gideceğimiz, gene oyunun özellikleri arasında yer alıyor. Yine bunlar arasında bahsi edilen bir nokta da, yerde kalmayacağımız ve çevrede bulunan binaların çatılarına kadar çıkıp dolaşabileceğimiz.

Oynanış mekanikleri genel olarak Hulk’un üstün gücüyle ortalığı parçalaması üstüne kurulu. Bunu yaparken yumruklarımız en büyük silahlarımız olacak. Tankları parçalamak, bir düşmanı çok uzaklara fırlatmak gibi çeşitli atraksiyonlar yaşayacağız. Ancak bunlar sadece yumruklarla olmayacak. Yeri geldiğinde yanımızda sokak lambasını söküp, rakiplerin üstüne savuracağız. Olmazsa etraftaki başka objeleri tutup, bize saldıranlar üstüne fırlatabiliriz. Genel olarak vur, kır ve parçala teması oyunda işlense de, yapımcılar artık klasik bir açıklama olarak; oyuncuların bunları yaparken sıkılmayacağını ve eğleneceğini söylüyor. The Incredible Hulk içinde yan görevler, alternatif yollar ve mini oyunlar da bulunacak. Bu şekilde oyuncuların hep aynı şeyi yapmaması ve oyunun çizgisel bir şekilde gitmemesi de sağlanmaya çalışılacak.

Biri RPG mi dedi?

Hulk’un güçleri geliştirilebilecek. Böylece düşmanlara karşı daha etkili olacak. Ayrıca bazı özel vuruş ve hareketlerimiz de bulunacak. Rakiplerimiz genel olarak askerler, tanklar, robotlar gibi çeşitli olacak. Ancak bunlar arasında filmde de yer alan (Filmin fragmanında da gösteriliyordu) Bi-Beast ve Abomination gibi azılı rakipler de olacak. Şahsen yapay zekanın pek iyi olacağını düşünmüyorum. Zaten genel olarak aksiyona dayalı oyun olacağı için, düşman sayısını bolca tutacaklarını tahmin ediyorum.

Grafikler için sunulan ekran görüntülerinde, genel olarak Hulk’un ve bazı ana karakterlerin modellemesi daha ön plana çıkartılmış, ancak çevre daha basit duruyor. Sonuç olarak bir film oyunu olduğunu unutmamak lazım. Kötü çıkmasının yüzdesi büyük, ama diğer taraftan biraz umut da var. Ancak PC, PS3, X360, Wii, PS2 ve DS için çıkacak Hulk olarak etrafı parçalayıp, yok etmek zevkli de olabilir.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 09:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Incredible Hulk

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×