The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 videosu yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.06.2021 - 00:19
Nintendo'nun E3 2021 sunumunda beklenildiği gibi yeni The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 videosu da yayınlandı

İlk olarak E3 2019 fuarında duyurulan The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 için yeni video nihayet geldi ve oyun için en azından bir çıkış yılı da paylaşılmış oldu. Nintendo'nun geçtiğimiz saatlerde düzenlediği E3 2021 sunumunda gösterilen oyunun 2022 yılında çıkacağı açıklandı. Tabi bu çıkış tarihi ile birlikte hedeflerinin öyle olduğunun da altı çizildi. Yani herşey yolunda giderse önümüzdeki yıl çıkacak ama ertelenme ihtimali de bulunuyor diyebiliriz.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 videosu yayınlandı

İki yıldır sessizliğe gömülen oyun için en azından dünyasının nasıl olacağı gösterildi. Bunun dışında videoda bazı yeni oynanış dinamiklerine de yer verildiğini görüyoruz. Dikkat çeken bir diğer nokta ise oyunun hala The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 olarak anılmaması. Nintendo oyunu "The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununun devamı" olarak adlandırmaya devam ediyor.

Videoya baktığımızda Hyrule topraklarının başta kale olmak üzere parçalanarak gökyüzüne doğru yükseldiğini görüyoruz. Bu da harita kısmında yepyeni bölgeler ve değişikliklerin kapısını açacak gibi gözüküyor. Ayrıca zamanı yavaşlatma gibi özelliklerimizi daha farklı ve güçlü şekillerde kullanacağımız gibi Link'in kayaların içerisinden diğer tarafa geçtiği bir dinamiğe de yer verildiğini görüyoruz. Bu işleyiş muhtemelen belli noktalarda olacak gibi duruyor. Çünkü o sahnede yeşil bir auroanın yukarı doğru süzüldüğünü görüyoruz. Damla kısmı ise zamanı geri alma gibi bir özelliğin işaretçisi olabilir.

Oyunun yapımcısı Eiji Aonuma, devam halkasının daha karanlık bir tonlamaya sahip olacağını da dile getirmiş. Geriye sadece beklemek kaldı..

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 videosu yayınlandı

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2023 11:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2021 00:26
eğer bomba bi süpriz çıkmazsa çıktığı sene büyük ihtimalle yılın oyunu olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2021 11:18
hepsinin aynı senede ertelemenmeden çıkacağını düşünürsek eğer hem Starfield hem bu hem de God of War... Cidden efsane bir sene bizi bekliyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 videosu yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×