The Matrix Resurrections fragmanı 9 Eylülde yayınlanacak

Murathan Özlü
Murathan Özlü 7.09.2021 - 20:47
22 Aralık'ta yayınlanacak olan The Matrix Resurrections'ın ilk fragman bu hafta yayınlancak. Fragman öncesinde ise müthiş bir tanıtım projesi geldi.

Matrix'in 4.cü filmi olacak olan The Matrix Resurrections filminden ilk kesitleri, 9 Eylül perşembe günü Türkiye saatiyle 16.00'da yayınlanacak ilk resmi fragman ile göreceğiz. Fragmanın öncesinde ise, Matrix üçlemesinin vizyonda olduğu dönemde açık olan WhatIsTheMatrix.com sitesi tekrar aktive edilmiş.

The Matrix Resurrections

"Choose Your Reality" (Hangi gerçeklikte yaşamak istediğinize karar verin) başlığı ile ziyaretçilere Kırmızı ve Maxi Hap seçeneklerini sunan sitede, hapların üzerinde yazan ise Neo'ya yapılan teklif ile aynı "Seçim senin".

The Matrix Resurrections kısa tanıtımlarında neler gizli

Bahsi geçen internet sitesi, ziyaretçilerine önceden oluşturulmuş kısa fragmanları sunuyor. Maxi hapı da seçseniz, kırmızıyı da, "Yaşadığınız gerçeklik  asıl gerçeklik mi?" tadında sorular ile başlayan fragman, olmazsa olmaz Matrix yeşil kodlarının ekrana akması ile devam ediyor.

Bu kısa tanıtım videolarını açtığınızda karşılaşacağınız ilk ilginçlik, önceden oluşturulmuş seslendirmenin, sizin siteyi açtığınız saati söylemesi ve ekrana yansıtması. Örnek olarak, ben önce mavi hapı seçtiğimde saat 19:40 idi, ekranda 7:40 yazısı çıktı ve "Şu an akşam 7:40" dendiğini duydum. İki dakika sonra kırmızı hapı seçtiğimdeyse ekranda beliren 7:42 yazısıyla beraber "Şu an akşam 7:42" dedi seslendirme. Yıllar sonra gelen bir Matrix tanıtımından da bu beklenirdi.

The Matrix Resurrections

Haplardan birini seçtiğiniz zaman, Warner Bros'un ifadesiyle önceden oluşturulmuş 180 bin farklı tanıtım videosundan biri ile karşılaşacaksınız. Teaserlar çok hızlı aktığı için ekran görüntüsü alamadım ancak, 3 kırmızı hap  ve 1 mavi hap olmak üzere 4 kez izledim.

Gözüme çarpan detaylar, genç Morpheus olabilecek bir karakter, şehir sokaklarındaki çatışmalar, hala çatıdan çatıya atlayan Neo, insanlar ile makinelerin savaşının tekrar başlamış olabileceğini düşündüren, Zion'dan bazı aksiyon sahneleri ve filmin potansiyel kötü karakteri Merovingian, tabi bu yalnızca bir tahmin. The Matrix Resurrections'ın baş kötüsü olmaya aday karakterlerden Mimar bu kısa fragmanlarda gözükmüyor, veya farklı bir görüntü ile karşımıza çıkabilir.

Kısa tanıtım videolarının tamamı, "Fragmanın tamamını iki gün içinde izleyebileceksiniz" yazısı ile sona eriyor. 2000'li yılların başında yayınlanan üçleme ile o dönem aklımızı başımızdan alan Matrix markasının, The Matrix Resurrections ile 2021 yılında aynı etkiyi yaratıp yaratamayacağını film yayınlandığında göreceğiz.

Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 16:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2021 12:40
Muhteşem! Matrix dönüyor! Üçlemeyi sinemada izlemiştim. İlk filmi izlediğimde lise sondum hatta. :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2021 22:04
Yaratıcılık ölmüş, yenmiş yemeklerin tariflerini alıp tekrar aynı şeyleri pişirip pişirip önümüze seriyorlar.
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2021 09:32
matrix'in kodları da zaten yemek tarifinden ibaret :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2021 10:27
Paraları bitti ne var elimizde matrix.
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2021 08:56
pandemi kimleri eritti bir bilsen
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2021 18:39
Onlarda para biter mi ya.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2021 23:39
Ya efsane ya kestane olacak. Ortasını beklemiyorum..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2021 16:57
Asla spoiler yemeyecem asla kimsenin yorumunu okumayacam videosunu incelemesini izlemeyecem tıpkı eski günlerdeki gibi offline nostaljik takılacam
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Matrix Resurrections fragmanı 9 Eylülde yayınlanacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×