1/2

The Partners

The Partners

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Bu dava bizim davamız oldu!
Platformlar PC
The Partners
  • Yapımcı - Yayıncı Strategy First - Monte Cristo Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Simülasyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 65
Artılar Hiç şüphesiz en büyük artısı, tamamen Türkçe olması! Buna ek olarak eğlenceli davalar ve bir avukat simulasyonu olması da diğer artıları...
Eksiler Grafiklerinin 2002 yılına ait bir yapım olması dolayısıyla başarısız, Seslerin sık sık kendini tekrar etmesi...
The Sims, ilk duyurulduğunda vaad ettikleri hem yenilik anlamında hemde yaratıcılık anlamında harika görünüyordu. İnsanları simule etmek gayet ilginç bir fikir olduğu gibi türevi hiç bir oyunda yoktu. Hal böyle olunca yapımcı Maxis, bu durumdan oldukça yararlanmasını bildi. Zaten satış listelerinde zirve de olan oyun için, birbiri ardına çıkarılan ek paketler, oyunun kullanıcıların gözünde popülaritesini arttırırken, rakip firmalarında dikkatini çekti. Bu noktada ilk hamleyi The Partners ile Monte Cristo firması yaptı. 2002’nin son çeyreğinde piyasalarda olan The Partners, o dönemden bu yana ülkemize getirilmemişti. Ancak “Rema” firması bu oyunu Türkiye’ye getirmeye karar verdi. Ancak bir artı ile! Oyun tamamen Türkçe olarak, ülkemizde satışa sunuldu!

Güç, İhtiras, İktidar ve baştan çıkarma!

Oyun genel anlamda Sims’ten biraz ayrılıyor. Çünkü The Partners’da bir Hukuk bürosunda yaşananları kontrol ediyorsunuz. Yapımda asıl olan 2 tane mod bulunuyor. Bunların ilki serbest mod. Burada tıpkı Sims’teki gibi mekanınızı düzenliyorsunuz. Tabii bir ev gibi değil ofis gibi düzenlemeniz gerekiyor. Sonrasında ise hazır senaryolardan birini oynayabilir, var olan bir senaryo da değişiklikler yapabilir ya da kendi senaryomuzu hazırlayabiliriz. Burada yapmamız gereken, zorluk derecesini ayarlamak, senaryoda kaç avukat bulunacağını belirtmek, davaların hangi sıklıkla geleceğini ayarlamak... Oyunun bir diğer önemli modu ise hikaye modu. Yalnız bunlar 3’e ayrılıyor! Her birinin kendine göre farklı zorlukları ve konuları var. Bizde daha fazla dayanamayıp, bunlardan herhangi birini seçip oyuna başlıyoruz.

Ofiste ilk gün

“Sea, Tex and Sun” hukuk bürosundaki ilk günümüze başlıyoruz. Elimizin altında 3 adet avukat var. Bunları çeşitli işlerde kullanabiliyoruz. Fakat size tavsiyem ilk olarak, gayet boş olan ofise 2 masa daha almak. Aksi halde 3 avukatın 1 masa da çalışması pek kullanışlı olmuyor. Bunun için ekranın sol alt köşesindeki seçenekleri kullanabilirsiniz. Başlangıç için paranız gayet iyi. Bu yüzden para harcarken çok fazla sıkıntıya düşmüyorsunuz.

Açıkcası ilk davamız gelene kadar ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bulunduğumuz ofisten de dışarı çıkamadığımız için, bu 3 meslektaşı birbiriyle tanıştırmaktan başka çare yok. Tıpkı Sims’teki gibi tıkladığımız karakterin üzerinde neler yapılabileceği yazıyor. İster gidip, meşlektaşımızı gıdıklayarak, laubali bir tavır sergileriz, ister sadece tokalaşmakla yetiniriz. Tabii daha bir çok alternatifte mevcut. Hatta öyle çok alternatif var ki, kimileri çok gereksiz. Bütün bunların Türkçe yazması da ayrı bir güzel olmuş. Böylelikle yabancı dil konusunda sıkıntı çeken arkadaşlar, büyük bir keyifle The Partners’ı oynayabilirler.

Bir süreliğine ikili ilişkileri düzenlerken, ilk davamız posta ile geliyor! Hemen konunun ne olduğuna bakıyoruz ve ne görelim! Boşanmak üzere olan bir çift, evcil köpeklerinin kimde kalacağı konusunda tartışmışlar! Bu yüzden dava açıyorlar. Hatta öyle ki kararı köpeğin vermesi bile söz konusu olmasına karşın, yaşı çok küçük olduğu için vazgeçilmiş! Oyun boyunca böyle sayısız dava ile karşılaşacaksınız. Hepsi de birbirinden eğlenceli, birbirinden komik ve ilginç.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×