1/9

The Secret Of Monkey Island

Ahmet Sayman
Ahmet Sayman 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm - Nostaljik adventure oyununun tam çözümü...

Oyunun en başında “Lookout” isimli kişiyle hoş bir konuşma geçecek.İsterseniz dinleyin isterseniz ESC’ye basarak direk geçin.Nasıl yaparsanız yapın bu sahneden sonra birinci bölüm başlayacak.

PART 1 – THE THREE TRIALS
Yine Meleé Island’dayız. Zaten her oyunda orada başlıyoruz.Neyse kontrolü alınca sağa ilerleyin ve Scumm Bar’a girin. Girişte hemen yanınızda pencerenin önünde duran korsanla konuşun.Adı Mancomb Seepgood.(Burada isim konusunda hoş esprilerle karşılaşacaksınız)Ona korsan olmak istediğinizi söyleyin.Size “important looking pirates”’larla konuşmanızı söyleyecek.Valinin yerini sorunca size bir hikaye anlatacak ve tamamını öğrenmek için Estevanla konuşmanız gerektiğini söyleyecek.Avizenin hemen altındaki tek gözlü korsan Estevan.Onunla vali hakkında konuşun ve LeChuck hakkında bilgi alın. İsterseniz hemen sağdaki köpekle de konuşabilirsiniz.Gerçekten müthiş bir espri var. Konuşmaları bitirince sağdan ilerleyin ve masada oturan üç korsan ile konuşun.Bunlar “important looking pirates” oluyorlar. Onlara korsan olmak istediğinizi söyleyin.Bunun için üç testten geçmeniz gerektiğini söyleyecekler;Kılıç ustası olmak,hırsızlık sanatını öğrenmek ve Meleé Island’ın hazinesini bulmak. Onlarla konuşmanız bitince sağdaki mutfak kapısından girmeyi deneyin. Aşçı size kızacak.Biraz beklerseniz aşçı mutfaktan çıkacak.O ekrandan çıktığında (mutfak çıkması yetmiyor ekranda da olmamalı) içeri girin. İçeri de masanın üstünden “hunk of meat”’i ve masanın altından “pot”u alın. Eti köşedeki tencerede kullanıp pişirin.Daha sonra eti alın.Şimdi sağınızdaki kapıdan geçin.Burada yerde balık var.Almak istediğinizde martı sizi gagalayacak. İskelenin sonuna giderseniz en uçtaki tahtaya basınca tahta kalkacak ve kuşu korkutacak.Bir iki defa daha yapın ve kuş havalanınca hemen balığı alın.Şimdi geri dönün ve Scumm Bar’dan çıkın.
Bardan çıkınca araya bir sahne girecek.LeChuck ile ilk karşılaşmamız.(Tabii öyle olması gerekiyor.Malum serinin son iki oyununu önce oynayanlara değişik gelmeyecek)Bob isimli biriyle konuşuyor.
Ara sahne bitince soldan ilerleyin ve “Lookout”’la konuştuğunuz tepeye gelin.Buradan sağa gidin. Adanın kuşbakışı görüşüne çıkacaksınız.(Yabancı bir sahne değil)Burada haritanın ortasındaki “Clearing” e gelin. Burada bir sirk var. Soldan ilerleyip çadırın içine girin. Fettucini Kardeşler kavga ediyorlar.İsterseniz uzun uzun dinleyin.(Gerçekten uzun)Konuşma şansınız olunca herhangi bir seçeneği seçin.Hemen yanınıza gelip size iş teklif edecekler.Topu deneyeceksiniz.Ne kadar alacağınızı sorun(478 pieces of eight.Monkey Island’ın para birimi) ve işi kabul edin.Size kaskınızın olup olmadığını soracaklar.Olduğunu söyleyin ve onlara “pot”u verin.Burada Guybrush’ın topla atıldığını ve direğe çarptığını izleyeceğiz.Yanınıza gelip durumu soracaklar. Herhangi bir şey söyleyin ve paranızı alın.Şimdi geri haritaya çıkın ve tekrar kasabaya gelin. Bu sefer Scumm Bar’ın yanında devam edin ve Archway’e gelin. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×