The Simpsons, 33. ve 34. sezon onayını aldı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 4.03.2021 - 23:06
ABD'nin en uzun soluklu televizyon dizisi Simpsonlar, 33. ve 34. sezonuyla geri dönüyor.

The Simpsons, 33. ve 34. sezonuyla geri dönüyor. 2023 için planlanan 34. sezonla birlikte, ikonik animasyon komedi dizisinin toplamda 757 bölümü yayınlanmış olacak. Manger Things isimli 700. bölüm ise, 21 Mart tarihinde gösterime girecek. 29. sezonunda Gunsmoke'u geride bırakan Simpsonlar, televizyon tarihinin en uzun soluklu senaryolu dizisi oldu. Dizi, 2000 yılında The Hollywood Walk of Fame'de bir yıldız ile onurlandırıldı.

Dizinin sorumlularından biri, dizinin yenilenmesiyle ilgili "Simpsonlar olarak bir kez daha yenilenmekten ötürü büyük heyecan duyuyor ve birçok büyük sürprizi sizler için planlıyoruz. Homer bir saçını kaybedecek, Milhouse kontakt lens alacak ve Bart onuncu doğum gününü otuz üçüncü kez kutlayacak." ifadelerinde bulundu.

The Simpsons, 33. ve 34. sezon onayını aldı

The Simpsons, 33. ve 34. sezon onayını aldı

Halihazırda 32. sezonu yayınlanan dizi, 34 Emmy Ödülü, 34 Annie Ödülü, 9 Environmental Media Ödülü, 7 People’s Choice Ödülü, 13 Writers Guild of America Ödülünün sahibi oldu. Ayrıca 2016 yılında Peabody Ödülü'nü kazanan ilk animasyon dizisi oldu. 2019'da ise, Institutional Peabody Ödülüne layık görüldü. Buna ek olarak The Simpsons, Disney Plus platformunda yayınlanan The Longest Daycare kısa filmiyle 2012'de Akademi Ödülü'ne aday gösterilmişti. Uzun metrajlı The Simpsons filmi ise, 2007'de gösterime girdi ve dünya çapında 527 milyon doların üzerinde gişe hasılatı elde etti.

Walt Disney Television Entertainment Başkanı Dana Walden, "Orijinal, görkemli, son derece komik ve her yaştan izleyiciyi eğlendirmeye devam eden bu efsane komediyi tanımlayabilmek için yeterince olumlu ifade yok." açıklamalarında bulundu. The Simpsons, 20th Century Fox Television ile birlikte Gracie Films yapım şirketi tarafından hayata geçiriliyor. Dizinin yönetici yapımcılığını ise Groening, James L. Brooks, Al Jean ve Matt Selman üstleniyor.

Son olarak kimler Simpsonları izlemeye devam ediyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2021 14:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 10:01
isterlerse 100 sene devam ettirirler seslendirenler olse bile gecmis kayitlarin sesleriyle yeni kayitmis gibi bolum cekebilirler
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Simpsons, 33. ve 34. sezon onayını aldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×