Titanfall DDOS saldırılarına karşı verdiği savaşı kaybetti, satıştan kaldırılacak

Murathan Özlü
Murathan Özlü 2.12.2021 - 17:52
Titanfall DDOS saldırılarına yenildi. Respawn Entertainment dün yayınladığı açıklama ile Titanfall'un fişini çektiğini duyurdu. Oyun satıştan kaldırılacak.

Titanfall DDOS saldırılarına dayanamadı. Respawn, oyunun fişini çekmeye hazırlanıyor. Oyun an itibariyle satış platformlarından kaldırılmaya başlandı ve oyunun üyelik sistemi 1 Mart 2022'de iptal edilecek. Respawn, bu kararın Titanfall için yolun sonu olmadığını belirterek Titanfall 2'nin geliştirildiğini hatırlatıyor.

Özellikle Apex Legends'a duyulan yoğun ilgiden ötürü, aylardır Titanfall'ın destek ekibinde zaten bir kaç kişi çalışıyormuş.

Titanfall DDOS saldırılarına yenildi, fişi çekildi

Titanfall için kadersiz bir oyun demek yanlış olmaz. Oyun 2019'dan beri zaten hackerların saldırısı altındaydı ve bu durum yüzünden oyunun Steam incelemeleri de çoğunlukla negatifti. Geçtiğimiz Nisan ayında Titanfall sunucuları DDOS saldırısı altında kalmış ve oyun oynanamaz hale gelmişti.

Titanfall DDOS saldırıları

Respawn, olayın üzerine eğileceklerini belirtmişti ancak Temmuz'un ortasında Titanfall'un ne kadar kötü durumda olduğunu kabul etmişlerdi. Öyle ki, Titanfall oyuncuları seslerini duyurabilmek için Temmuz ayında Apex Legends'i hackleyerek oyun içerisinde "Titanfall'ı kurtarmamıza yardım edin" temalı mesajlar gönderiyorlardı. Hatta bu Titanfall sevdalısı oyuncular SaveTitanfall.com adında bir site bile kurmuşlardı.

Satıştan kaldırılan Titanfall sunucuları (oyunu hala oynayabilen oyuncular için) açık kalmaya devam edecek ancak Respawn'ın oyunun sunucuları konusunda bu dakikadan sonra efor sarfedip sarfetmeyeceği tartışmaya açık.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 01:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 05:49
Activision uğraşıyor haklı olarak sen çalışan olarak başla cod oyunlarını yap sonra rakibin gemisine geç helal olsun activision sonuna kadar destekliyorum
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2021 01:34
13:48 arka planda olup bitenleri senden çok araştırdım diyelim ben haksızım ok. o zaman bağımsız firma olsunlar Activisiondan ayrıldıklarında ama olmuyorlar direkt rakip firmada EA da çalışmaya başlıyorlar ajan gibi hayırdır? bu mu etik doğruluk dürüstlük? bu bilgi ticari sır sızdırmaktır kanunda ya
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 13:48
Arkaplanda geçen mevzuları bilmeden böyle boş yapmasana kardeşim. Titanfall için adam akıllı uğraşmamaları ayrı bir sorun ama activisiondan ayrılmaları konusunda gayet haklılardı
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 13:09
anlayamadım activision mı hackliyor yani? activision olayın neresinde biraz açarsan merak ettim?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 4.12.2021 05:47
Titanfall 2 hala gideri var. Umarım heba etmezler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 04:23
Titanfall 2 varken ilk oyunu oynayan varmıymış
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2021 19:58
muthis bi fps serisi ikinci oyunla da cıtasını zaten yukseltti. her sene cıkan coplerin onda biri kadar ilgi gorseydi keske neden ugrasıyorlar oyunla anlamadım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Titanfall DDOS saldırılarına karşı verdiği savaşı kaybetti, satıştan kaldırılacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×